Cildinizin canlı görünmesi için uzmanların önerileri!

153 views
Cildinizin canlı görünmesi için uzmanları önerileri!

Cildinizin canlı görünmesi için bu önerilere dikkat edin.

  • Bol su tüketin

Gün içerisinde su tüketmek cildi nemlendirerek canlı görünmesini sağlamaktadır. Sağlık ile ilgili sorununuz yoksa günde 2 lt su içmek idealdir. Fakat çay ve kahve tüketmeyi azaltmalısınız. Çünkü çay ve kahve idrar yollarını çalıştırdığı için vücuttaki sıvıyı tüketmektedir.

  • Nemlendirici krem ile cildinizi canlı tutun

Cildin kuruması yaşlanmayı tetiklemektedir. Kuru cilt oluşumunu engellemek için nemlendirici krem kullanılmalıdır. Özellikle zeytinyağı içerikli nemlendirici krem kullanmak cildinizi besleyecektir.

  • Koruyucu krem kullanın

Koruyucu kremler sadece güneş yanıkları için değil soğuklardan korunması içinde kullanılmalıdır. Özellikle yaz aylarında sıkça kullanılan koruyucu kremlerin yanında kışın kullanılabilen koruyucu kremlerde tercih edilmelidir.

  • Yağlı ciltler günlük temizlenmelidir

Yağlı ciltler akne ve siyah nokta oluşumuna neden olmaktadır. Cildinizi sabun kullanmasanız bile antiseptik yada doğal karışımlar yardımıyla kesinlikle temizlenmelidir.

  • Tüketilen gıdalara dikkat edilmeli

Sebze ve meyve ağırlıklı vitamin bakımından zengin gıdalar tüketilmelidir. Vücudun ihtiyacı olan gıdaları bir şekilde tamamlaması gerekir. Bu nedenle C, E ve çinko vücut için çok önemlidir.

  • Sigara tüketilmemelidir

Çay ve kahve tüketiminin yanında sigara tüketimini de azaltmalısınız. Çünkü bunlar cildinizin kurumasına ve yaşlanmasına neden olmaktadır.

  • Düzenli spor ve egzersiz yapılmalı

Cilt sağlığı için düzenli spor şarttır. Spor yapmak için kapalı alanlar yerine açık alanlar tercih edilmelidir. Açık alanlarda yapılan spor ile terleyen cildiniz, oksijen ile dolarak canlı kalmasını sağlamaktadır.

CEVAP VER