Karın bölgesindeki yağ nasıl eritilir?

208 views

Birçok kadın basen bölgelerini eritmek isterken leğen kemiğini göz önünde bulundurmaz. Eğer leğen kemiğiniz geniş ise istediğiniz basen ölçülerine ulaşamayabilirsiniz.Uzmanlar basen eritirken internette dolaşan kulaktan dolma bilgilerin yanıltıcı olduğunu vurgulayarak, sağlıklı beslenmenin yanında düzenli egzersiz yapmanında bir yaşam tarzına dönüşmesi gerektiğini belirtti.

Göbek eritmenize yardımcı ufak tüyolar

Şeker tüketimi ne kadar ise göbekte o kadar az olur

Şeker ve şeker ham maddeli ürünlerin tüketimi kişilerde kan şekerinin hızla yükselip düşmesini sağlamaktadır. Kan şekerinde meydana gelen dalgalanmalar kişilerin hızlı bir şekilde acıkmalarına ve biriken yağın karın bölgesinde depolanmasına neden olmaktadır. Bu sebeple şeker tüketimi ne kadar az olur ise karın bölgesindeki yağ lanma da o kadar az olur.

 

Süt ve süt ürünleri tüketimi vücutta yağ yakmayı sağlıyor

Süt ve süt ürünlerinin içerisinde bulunan kalsiyum, karın bölgesindeki yağ ları erittiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Günde 2 bardak veya daha fazla süt ve süt ürünleri tüketen kişinin karın bölgesindeki yağ lanmanın daha az olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca spor sonrası içilen light süt karın bölgesindeki yağ ların yakılmasını hızlandırıyor.

 

Sıcak patates ve pirinç tüketirken dikkat edin!

Patates ve pirinç Glisemik indeksi yüksek maddelerdir. Glisemik indeksi beyaz şekerle aynı görevi görerek vücudun kan şekerinin alçalıp yükselmesini sağlamaktadır. Bu alçalıp yükselmeler vücudunuzun açlık hissinin artmasına neden olmaktadır. Bu tür gıdalar karın bölgesindeki yağ ları yakmak isteyen bayanların beslenme düzeninde az yer alması gerekir.

 

Beslenmenize dikkat etmenize rağmen yağ yakamıyorsanız insülin direnciniz olabilir

Düzenli egzerzis ve beslenme ile karın bölgenizde gözle görülür bir değişiklik fark edemiyorsanız insülin direncinizi kontrol ettirmek için dahiliye uzmanına başvurmalısınız.

CEVAP VER