Kara Merhem ile Basura Son!

108.428 views

Kara merhem olarak da bilinen  İhtiyol Pomad ne işe yarar, endikasyonları nelerdir. Hangi rahatsızlıklara iyi gelir ve nasıl kullanılır.

Hemoroid diğer bir ismiyle basur rahatsızlığı en çok görülen hastalıklardan birisidir. Yapılan araştırmalar dünya nüfusunun yüzde 25’inin basur rahatsızlığıyla mücadele ettiğini ortaya koymuştur. Basur, makatta yer alan kas dokusu atındaki toplardamar yumrularının varisleşmesine dayanan bir rahatsızlığı ifade ediyor. Yapılan birçok klinik çalışması neticesinde ortaya çıkan bir takım yöntemler basur hastalığını ortadan kaldırmaya değil, sadece acısını ve etkisini azaltmaya yönelik başarı sağlayabildi.

Cerrahi işlemle hemoroide çözüm bulunsa bile, ameliyattan sonra iyileşmenin uzun sürmesi ve sancılı olması gibi nedenler hemoroid hastalarının bıçak altına yatmasını engelleyen bir nedendir.

Kara merhem nedir?

Hemoroid hastalığına çare olarak bitkisel çözümler üretilmiştir. Bu çözümlerden en önemlisi kara sakızlı merhem olarak da binen 8 farklı bitki ekstresinin kullanıldığı kara merhemdir. Akademik çalışmalar neticesinde kara merhemin yüzde 95 oranında başarı sağlamış olması, basur illetinde kurtulma umudunu ortaya çıkarmıştır. Bugün birçok kimsenin hayatını zahir eden, öldürmese bile acıyla yaşatan ve hayat kalitesini düşüren basurun tedavisinde kara merhem bir devrimdir.

İhtiyol Pomad olarak da bilinen kara merhem içeriğinde %80 oranında Vazelin, %10 oranında İhtiyol ve %10 oranında Lanolin maddeleri bulunur.

İhtiyol Pomad (Kara Merhem)
İhtiyol Pomad (Kara Merhem)

İhtiyol Pomad Endikasyonları:

İhtiyol, ham petrol özelliğindeki karışımın sülfürik asit ile muamele edilerek suda çözünür hale getirilmiş şeklidir.İnflamatuar deri hastalıklarının egzama, apse ve akne tipi erupsiyonlar gibi inflamatuar deri hastalıklarının tedavisinde yardımcıdır.İhtiyol Pomad merhem olarak kullanıldığı alanın yüzeyine bağlı olarak deriden emilir.İhtiyol kullanımı sırasında idrarda kükürt oranının arttığına dair bazı kayıtlar bulunmaktadır.

İhtiyol Pomad, kronik iltihaplanmaların, çıban ve sivilcelerin olgunlaşıp, içlerinin temizlenmesinde yardımcıdır.Antiinflamatuar özelliklerinin yanısıra antibakteriyel, antimikotik, antipüritik, antiseboreik, ve antiekzamatöz özellikleri de bulunmaktadır.

İhtiyol Pomad (Kara Merhem) Kullanım şekli ve dozu:

Rahatsızlığınınız bulunduğu bölgeyi yıkayıp kuruttuktan sonra her gün iki kez yaranızın üzerine sürüp gazlı bez ile kapatın. Yaranızın hava alması için sıkı bandaj yapmamanız gerekmektedir. İltihap çıkmaya başladıktan sonra birkaç gün boyunca günde bir kez İhtiyol Pomad sürümeye devam edin. Enfekte olan bölgeyi sıkarak veya bastırarak iltihabı akıtmaya sakın çalışmayın.

10 gün içerisinde basura son!

Hemoroid tedavisinde kullanılan ilaçlar basura tam anlamıyla çözüm üretememiştir. Kara merhem ise acısız ve doğal bir yöntem olarak basur hastalarının şifa kaynağı olmuştur. Sadece 10 günlük bir kullanımda sonra basur memesinin tamamen kuruması ve küçülmesi söz konusudur. Kanama yaşayan basur hastalarında kanamaların sonlandığı görülmüştür. Kara merhem ilacının en büyük özelliği, basur memesini saran dokuların güçlenmesini sağlayıp, ileriki zamanlarda yeniden basura neden olmasını sağlayacak nüksetmelere sebep olmasını engellemesidir.

En iyi basur kremi

Basur kremi olarak sadece bitkisel özlerden yapılan ve tamamen doğal bir yöntem olarak beliren kara merhem, basur hastalarının birincil şifa kaynağı olarak kullanılmaya devam diyor. Hemoroid tedavisinde kullanılan ilaçlar arasında en etkili ve en kısa zamanda çözüm sunan bitkisel özlerden oluşmuş bir ekstredir.

 

UYARI : Kara merhem (İhtiyol Pomad) kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Çocuklar ve hamileler kullanmamalıdır.

24 YORUMLAR

  1. Bu kara merhem basura kesin cozummudur,ve hemorita denilen merhemle aynı iceriklimidir,yoksa ilaç satmak için insanların hastalıktan kurtulma umudunumu kullaniyosunuz,hem basura kesin çözüm olsa millet niye hep ameliyat oluyo,gider alır kara merhem 10 gün kullanır iyileşir,doktorlar niye tavsiye etmiyor bu kara merhemi,cevap verirmisiniz.

  2. Bu rahatsızlıktan bende muzdaribim. Eczacımın tavsiyesi üzerine Memethol Bariyer Spray’i kullanmaya başladım. Zigavus’un yeni ürünü Memethol bir harika. Çok memnunum hemoroidim düzelmeye başladı :)

  3. Selam kardeşim benim kasigimda misketten biraz büyük sivilce gibi bisi ama ucu yok,çıktı yolda yuruyemiyordum doktora gittim neşter ile yarıp iltihabı akitacaklarini söyledi ben dusuniyim gelirim dedim eve döndüğümde komşum var 70 yaşlarında niye bacaklarını ayırarak yurudugumu sordu anlattım bana dediki kara mehlem var ihtiyol pomad al dur dedi aldım gece surdum sabah kalktigimda yatak batık vaziyette patlamış sivilceyi dünyalar benim oldu güzel krem

  4. Merhaba buyun aldik valla ilk gudnen günden iyi geldi gercekten ise yariyor denemekden bisey cikmaz ameliyattan iyi bence 3 cocuk annesiyim biyle agri yasamadim bu krem cok iyi geldi tavsiye ediyorum 10tl eczandden eczaneden aldim bilginiz olsun

    • Bu gibi ürünler, makat bölgesinin rahime dayanacak kısmına kadar kullanılmaz. Genel itibari ile makat bölgesinde oluşan memeciklerin üstüne yedirirsiniz. Bebeğiniz için herhangi bir risk taşımaz. Aynı zamanda kara merhem, sürtünmeye bağlı acının da azalmasına yardımcı olur.

  5. Mayasilin adında basur tohumunu deneyin. 13 yaşında ergenliğe geçiş döneminde tanıştım bu hastalıkla. Yaş 41 bu basur denen hastalık canıma tak etti. Aktarcılardan basur reçeli ve basur kremi aldım neredeyse bir yıl kullandım hastalığı küçültüyor fakat yok etmiyor. Tıp ilacı olarak ta daflon kullandım kesinlikle iyileştirmiyor. Fakat mayasilin çok farklı bir ürün. Adana’dan İstanbul’a sipariş ettim kargo ile geldi. Günde 3 kez 5er adet veya 8 adet kullanmanız gerekiyor. Kahve alkol sigara çiğ salça pişmemiş domates turşu bira kızartma yasak. Birinci şişe bitmek üzere hastalık küçüldükçe küçüldü. İkinci şişede inşaallah kurtulmuş olacağım. Gelişmeleri buradan yazarım.

  6. Facede karbonat saysasinda reklamini yapiyorlar 1 sise ictim. Hic faydası olmadı hemde harfiyen uyguladim. Adanadan ogretmenim diyordu satan sisesi 100 tl. Millete tohum içiriyor sirf yalan dolan bunu satan kişi

  7. Kesinlikle tavsiye ediyorum kara merhem olarak bilinen ihtiyol pomad basuru yok ediyor ben 10 yıldır bu illet hastalıkla uğraşıyorum kullanmadığım ilaç kalmadı ameliyat olmaya karar vermiştim ki bu ilaçın adını duydum bi deneyeyim dedim bende inanılmaz sonuç verdi oradaki memeler bile küçüldü yok oldu ne bi acı ne sızı herşeyi gelişdi bu ilaç beni kurtardı bi deneyin derim gerçekten faydası çok fazla Allah’a şükür olsun ben kurtuldum herkese tavsiye ederim

CEVAP VER