Lazer Liposuction ile İstenyemen Yağlardan Kurtulun

130 views

Kadınların en çok araştırdıkları ve önemsedikleri konulardan birisi olan bölgesel incelme ile alakalı olarak tıbbi teknolojilerin geldiği son nokta ortada. Artık lazer teknolojisi ile birlikte aklımıza gelebilecek birçok farklı yöntem sorunsuz şekilde uygulanabiliyor. Bu da beraberinde kısa sürede en etkin sonuçları elde edebilmek adına bizlere en kesin sonuçları veriyor diyebiliriz.

Lazer liposuction, kısa süre içerisinde en çok ilgi gören yöntemlerden birisi oldu. Acısız, kesiksiz ve sosyal yaşamanızdan uzaklaşmadan uygulanan yöntemler arasında inceleyeceğimiz bu yöntemin kısa zaman içerisinde popüler hale gelmiş olması, ayrıca dikkat çekici diğer bir unsur diyebiliriz. Şimdi biraz daha derinlemesine bakalım.

Lazer Liposuction Nedir?

Ultraviole lazer teknolojisi kullanılarak vücudun kalça, bacak (basen), yüz ya da bu gibi belirli bölgelerinde kalıplaşmış ve parçalanmayan yağların parçalanması işlemi sonrasında elde edilen bölgesel zayıflama tedavi yöntemi olarak dikkatleri çekiyor. Tamamen teknolojik bir yöntem olup herhangi bir kesiğe ya da diğer cerrahi müdahaleye ihtiyaç olmadan ağrısız bir şekilde gerçekleştirilir.

Tek bir seanstan ziyade istenen bölgelerin yoğunluklarına bağlı olarak birkaç farklı seansta uygulanan bu tedavi yöntemi, günümüzde yalnızda özel kurumlar tarafından gerçekleştirilir ve bununla birlikte estetik cerrahi teknolojisi için gelinen son noktanın en büyük kanıtlarından birisi olarak da dikkat çeker.

Lazer Liposuction Nasıl Yapılır?

  1. İncelme istediğiniz bölgeler öncelikli olarak çeşitli yöntemler ile incelenir ve kalıplaşmış yağ dokuları tespit edilir.
  2. Tespit işleminin ardından uzman doktorlar, siyah keçeli kalem ile birlikte lazer uygulaması yapılacak olan bölgeyi işaretler.
  3. İşaretlemenin ardından bölgeye zarar görmemesi açısından özel bir sıvı sürülür ve sonrasında ultroviole ışınları kullanılarak bölgeye lazer uygulama yapılır.
  4. Lazer uygulamanın ardından deri altındaki kalıplaşmış yağların parçalanması amaçlanır.
  5. Uygulama birkaç seans sürebilir. İstenilen bölgedeki yağ dokularının durumu bu anlamda belirleyici etkiye sahiptir.

Bu sürecin sonrasında sosyal yaşantınızda herhangi bir farklılık olmadan sorunsuz şekilde devam edebilirsiniz. Nadiren de olsa doktorlar, bölgenin durumuna göre dikkat etmeniz gerekenleri sizlere bildirecektir. Kalıcı ve etkili bir tedavi yöntemidir.

1 YORUM

CEVAP VER