Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

76.471 views
Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Bal köpüğü saç rengi evde nasıl boyanır, size uygun bal köpüğü saç rengi numarası nedir ve nasıl yapılır, hangi saç boyaları ile karıştırılarak elde edilir.

Geçmeyen saç modası olarak her yaz kadınların tercihi olmaya devam eden bal köpüğü saç modeli, estetik ve güzel teninizle uyumlu bir saç yaratmak isteyenler için ideal bir tercih olabilir. Bu anlamda “Bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir?” hakkındaki yazımızı okumanızı istiyoruz. Yazımızda bal köpüğü saç rengi hangi tenlere yakışır? Hangi tenlere yakışmaz hakkındaki kanaatlerimizi de öğreneceksiniz.

Bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilecek?

Modaya uygun bir tarzınızın olmasını istiyorsanız, giyiminiz kadar güzelliğinizi de buna odaklanmak durumundasınız. Saç modellerinden, cildinize yaptığınız makyaja kadar her şey modanın tasavvuru altında ve güzel olmaya çalışmak için “moda” sizin yerinize de düşünüyor. Bal köpüğü saç rengi de modanın kadınlara sunduğu güzellik taçlarından sadece birisi. Bu rengi elde etmek için bayan kuaförlerine gitmenize gerek yok. Sadece yapmanız gereken saçınıza uyacak bal köpüğü rengi boyalarını almanız ve evinizde uygulamanız.

Sarı tonlarda bir saç için bal köpüğü saç rengini elde etmek her zaman daha kolaydır. Bunu için 7.30 bal köpüğü saç boyasını almanız ve yarısını bir kaba boşaltmanız gerekir. İkinci olarak ise 9.3 değerinde altın sarısının yarını bal köpüğünün bulunduğu kaba boşaltmanız ve son olarak bir şişe yüzde dokuzluk oksidanı katıp harmanlamanız yeterlidir. Bu karışımı saçınıza uygulamanız güzel bir bal köpüğü saç rengine sahip olmanıza yardımcı olur. Kumral ve açık kahve renginde bir saç için ise, 9.3 altın sarısı rengi, 8.65 kahve köpüğü, yüzde dokuzluk oksidasyonu karıştırmanız ve saçınıza uygulamanız yetecektir.

Saç rengi koyu olanlar veya kızıl renge sahip olanlar, uzman bir kuaföre bal köpüğü saç rengi yaptırabilirler. Bu kişilerin evlerinde bal köpüğü saç rengini uygulamaları, kötü bir saç modelinin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Hangi tene güzel yakışıyor?

Esmer tene bal köpüğü saç modelinin daha çok yakıştığını söylemek gerekir. İkinci olarak ise sarı teli olanlarda bal köpüğü saç modeli de iyi gidebilir. Ancak beyaz tenli olan kişilerde bal köpüğü saç rengi biraz sönük kalıyor. Bu nedenle beyaz tenlilerin başka tercihler yapması daha mantıklı olacak.

11 YORUMLAR

    • Merhaba serap hanım. Saçınızın ne kadar açıldığını bilmediğimiz için sizi yanlış yönlendirmek istemeyiz. Saçınız bizim içinde önemli olduğu için bir bayan kuaförü ile görüşüp uzmandan yardım almanızı öneririz.

  1. Merhaba ben uzun senelerden bu yana loreal casting 730 bal köpüğünü tek kullanıyordum.. Ama piyadan kalktığı için şuan hangi marka hangi tonu alacağım konusunda çok karasız kaldım.. Önerebileceğiniz bir marka ve numarasını belirtebilirseniz sevinirim.. Amacım aynı renk tonunda gitmek..

  2. iyi geceler benim su an saç rengim 7.1 küllü kumral bal köpüğü rengine donmem icin hangi boyaları karıstırmam lazım ögrene bilirmiyim numaralarını alabilirmiyim

  3. Merhaba ben ecrin gamze hanım ben beyaz tenli yim doğal saçım bal köpüğüydü ama ben esmerlige özendiğim için yıllardır siyah hin kınası yapıyordum sıkıldım kızıla döndüm evet renkli gözlü ve beyaz olduğumdan o tonlar iyi gidiyor ama ben dogal halime dönmek istiyorum olmuyor çünkü gipler koyulaştırılmış artık napabilir sizce

  4. Siyah saça karamel heleki açık karamel yapmak zor oldu benim için yandı saçım kuaförüm keratin önerdi doğal ve patentli olandan aldım saçım düzeldi ve renk çok daha canlı ve hoş görünüyor bu sayede.

CEVAP VER