Gri saç renginin tonları

4.599 views
Gri saç renginin tonları

Geçen senenin en favori renklerinden olan gri saç modelleri, küllü saç modelleri, ombre grisi saçlar bu senenin de en favori saç modelleri arasında göreceğiz. Starlar tarafından tercih edilip fırtına gibi yayılsa da denemeye cesaret edemeyen daha pek çok kadın var. Ünlüler tarafından sıkça gördüğümüz gri saç modelini bayanların karasız kalma da haklı görünüyor. Çünkü gri saç modelleri herkeste ayı görünümü vermiyor. Yükselişe geçen bu modeli destekleyen pastel renk ağırlıklı makyajla desteklenirse daha çok yakışacaktır.

Hemen hemen her pastel renk ile uyumlu olan gri saç modelini bayanlar yine de gri saça boyamaya cesaret edemiyor. İşte size önerimiz…

  • Ufak değişiklik yaparak kendinize gri saç postişi kullanın.
  • İsterseniz kumral sarı, kahve tonları arasına atılan gri balyaj ile kendinizi deneyebilir, değişikliğe gözünüzü alıştırabilirsiniz.

Gri saç renginin tonları

Uzun, dağınık ve dalgalı gri saç modeli

Gri saç modellerinin en göze hoş gelen tarzı diplerden siyah uçlara doğru açılarak beyaz tona dönmesi. Renkli pastel makyaj modelleri ile daha çok ön plana çıkan bu saç modeli, dağınık, dalgalı ve uzun saç kesimler tercih edildiğinde en az 4 gri saç tonu kullanmanızı öneririz.

Uzun, dağınık ve dalgalı gri saç modeli

Uzun, düz gri saç modeli

Düz saç kesime sahip iseniz gri saç tonlarından birini baskın olarak kullanıp, 2 veya 3 buklesini farklı bir renk olarak yeşil, mor veya siyah tonunu sprey yardımı ile hareket kazandırılması en terch edilen modellerindendir.

Uzun, düz gri saç modeli

Kısa saç tipine göre gri saç modeli

Kısa saça sahip iseniz kullanışlı olarak gri saç renginin ince çizgiler şeklinde kullanırlarsa pastel makyaj ile uyum gösterdiğine emin olabilirsiniz. Saçını hem kısa hem dalgalı ise gri tonunun açıklı koyulu dağılımı en uygun olanıdır.

Kısa saç tipine göre gri saç modeli Kısa saç tipine göre gri saç modeli

 

CEVAP VER