Yağ Yakıcı 5 temel gıda ile fazla kilolarınızdan kurtulun!

280 views
Yağ Yakıcı 5 temel gıda ile fazla kilolarınızdan kurtulun!

Hedefinizdeki kiloya ulaşmak için alternatif tıpta çare aramaya gerek yok. Yalnızca tükettiğiniz gıdalara yağ yakıcı 5 tüketim maddesini eklemeniz yeterlidir. Uzmanların tarafından kullanılan, özellikle yağ yakımında kısa zamanda etki edecek, kilo kontrolü sağlayabileceğiniz 5 temel gıdadan bahsedeceğiz.

1-Kivi Tüketin

Eski zamanlarda yemesi lüks olarak görülen kivinin artık ülkemizde de yetiştirildiği için lüks meyve olarak görülmekten çıkmıştır. Bu mucizevi meyve, portakal ve limonun içinde barındığı C vitamininin 2 katını barındırmaktadır. C vitamini vücuttaki yağ yakma metabolizmasını etkileyerek daha hızlı yağ yakımı sağlamaktadır. Uzmanların yaptığı araştırmalara göre spor öncesi tüketilen C vitamini kişilerin daha hızlı yağ yakıcı özellikte olduğunu göstermektedir. Gün içerisinde bir kivi tüketmek günlük C vitamini ihtiyacını fazlasıyla karşılamaktadır.

1-Kivi Tüketin Yağ yakıcı

2-Salatalık Tüketin

Su oranı bakımından yüksek ve düşük kalorili bazı gıdalar ara öğünler için çok iyi bir seçim olabilir. Salatalığın içeriğinde %95’nin su olması ile mide de tokluk hissi sağlamaktadır ve öğünde alınan kalori miktarını düşmeye yardımcı olmaktadır. Kilo kontrolünde önerilen gıdalar arasında şüphesiz ki salatalık en baştadır.  Açlık hissinizi bastırmak için tüketebileceğiniz temel gıdalardan biridir. Kullanılan 3/1 kadar limon daha salatalık ile birleşince hızlı yağ yakıcı özelliğine kavuşmaktadır.

2-Salatalık Tüketin Yağ yakıcı

3-Yoğurt Tüketin

Yoğurt eskilerden beri kullanılan yağ yakıcı özelliği ve içinde barındığı asitlerle beraber diğer gıdalara istinaden daha hızlı etki etmektedir. Fakat burada önemli olan yağ yakıcı özelliğini ön plana çıkarırken kas kütlenizden kayıp vermemenizdir. Bunu da içinde barındırdığı proteinlerle yoğurt çok güzel başarmaktadır. Kaloriyi azaltıp kilo kontrolünüzü sağlarken içinde yağ yakıcı özelliği oldukça etkili olan yoğurtlardan daha iyi sonuçlar alabilmek için yarım yağlı yoğurtlar tüketebilirsiniz.

3-Yoğurt Tüketin Yağ yakıcı

4- Enginar Tüketin

Karaciğer dostu olarak bilinen enginar; magnezyum, potasyum ve lif bakımından da zengindir. İçeriğinde barındırdığı yüksek magnezyum ile vücuttaki yağ yakıcı enzimleri hızlandırmaktadır. İçeriğinde barındığı yüksek lif ile tokluk hissi vermektedir. Çiğ, haşlanmış veya yoğurdun içine rendeleyerek tüketebileceğiniz etkili bir besindir.

4- Enginar Tüketin Yağ yakıcı

5-Ahududu Tüketin

Yüksek antioksidan özelliği ile yaz aylarında çok tüketilen ahududu son zamanlarda yağ yakıcı meyve olarak da tercih edilmektedir. Bu meyve içeriğinde barındırdığı yüksek lif ile tokluk duygusu uyandırırken aynı zamanda vücuttaki fazla yağın bağırsaklar aracılığıyla atılmasını ve fazla kalorinin yakılmasını sağlamaktadır.

5-Ahududu Tüketin Yağ yakıcı

CEVAP VER