Siyah noktalardan kolayca kurtulma yöntemleri

231 views
Siyah noktalardan kolayca kurtulma yöntemleri

Evinizdeki malzemelerle rahatlıkla yapacağınız uygulamalar ile siyah noktalardan kolayca kurtulabilirsiniz. Siyah noktalar kadınlar tarafından asla görmek istemedikleri bir kusurdur. İşte siyah noktalardan kolayca ve zahmetsizce kurtulma yolları…

1. Domates Kabuğunun Gücü

Domatesin içinde barındırdığı antiseptik cilt gözeneklerindeki tıkanıkları açarak oluşumları engellemektedir. İlk etapta domatesin kabuğu tek ihtiyacımız olan. 1 adet domatesi alıp kabuğundan ayırıyoruz. Kabuğunu siyah noktanın olduğu yere 10 saniye kadar 3 kez uygulayın. Bu uygulamayı gece yatmadan önce uygulayın,.Domatesin kabuğunu yüzünüze sürmek için kullanın. Özellikle gece yatmadan önce sürerseniz, çok daha etkili olacaktır.

2. Limon Suyunun Sırrını Keşfedin

Limonun içinde barındırdığı antiseptik ve antioksidanlar siyah noktaların baş düşmanı olduğunu biliyorsunuzdur.  Bu yüzden siyah noktalardan kolayca kurtulmak için limon suyunun gücüne ihtiyacımız var. Fakat limon suyunu su ile seyreltmeden uygulamayın cildinizi tahriş edebilir. Su ile seyrettiğimiz limon suyunu pamuk yardımı ile siyah nokta olan bölgeye uygulayın. Bu uygulamanın su ile temas etmemesi önemli olduğundan gece yatmadan önce kullanmanız tavsiye edilir. Bu uygulama size günlük uygulama sonucunda 2 hafta içinde kesin sonuç verecektir.

3. Yumurta ve Bal Mucizesi

Bu uygulama maske niteliğindedir. İhtiyacımız olan malzemeler, 1 adet yumurta ve 1 yemek kaşığı kadar bal. İlk etapta yumurtanın beyazını bir kaba alıp üzerine 1 yemek kaşığı kadar bal ilave edip macun haline gelene kadar karıştırıyoruz. Özellikle siyah noktanın olduğu bölge ve çevresine bu maskeyi sürüp 30 dakika boyunca bekletin. Cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. 30 dakikadan sonra maskenin uygulandığı bölgeyi ılık su ile temizleyip durulayın. Bu uygulama sizin deri altında biriken yağ bezeleri temizlerken cildinize canlılık ve parlaklık kazandıracaktır.

Domates Kabuğunun Gücü siyah noktalardan kolayca

 

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Geniş gözenekleri küçültme yöntemleri

 

4. Esmer Şeker ve Bal ile maske

Bu maske cildinizi ölü derilerden arındırmak için güzel bir yöntem. Bir yemek kaşığı kadar esmer şeker ve bir yemek kaşığı kadar balı bir kabın içine koyup karıştırın. İyice karıştığından emin olduktan sonra siyah noktalı bölgeye ve çevresine hafifçe sürün. Esmer şekerin içindeki kristaller sert olduğu için cildinizi çizebilir o yüzden bastırmadan sürün.Bu maske yüzünüzde 15 dakika kaldıktan sonra ılık su ile temizleyiniz.

5. Karbonat’ın gücü

Diğer bir yöntemimiz ise karbonatlı macun uygulamamızdır. Bu karışımda kullanacağımız malzemeler 2 yemek kaşığı kadar karbonatın içine macun haline gelecek kadar su ilave edin. Bu macunu sadece siyah noktalı bölgeye hafifçe ovarak uygulayın. Karbonat sert bir yapısı olması dolayısıyla cildinize zarar verebilir o yüzden karışımı hafifçe uygulayın. Ayrıca karbonatın cildi temizleme etkisinin olduğunu da unutmayın.

6. Taze Limon ve Esmer Şeker

2 yemek kaşığı kadar esmer şeker ile yoğun bir karışım haline gelecek kadar limon damlasını bir kadın içerisinde karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize hafifçe uygulayın. Kesinlikle bastırmayın. Şeker cildinizdeki ölü derileri atarken limon ise yağ bezelerini yok ederken cildin asidini dengelemektedir. Bu karışım ayrıca cilt lekelerinin giderilmesinde de etkilidir.

Esmer Şeker ve Bal ile maske

Siyah noktalara zemin hazırlığını engellemek için ne yapılmalı…

Elimizde barınan gözle göremediğimiz mikroplar yüze temas ettiğinde yağ oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Bu yüzden ellerinizin temiz olduğundan emin değilseniz yüzünüzle temas ettirmeyin. Saç temizliği de önemlidir. Saç diplerinde oluşan yağlanma ve toz parçacıkları yüzünüze inerek yağ oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

Cildinizi temizlemek için losyonlara paralar harcamanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken yüzünüzü 3-4 kez su ile temizlemek. Sizle kendi gözünüzle değişikliği göreceksiniz.

CEVAP VER