Sizde Evinizde Yüz Temizleme Kürü’nüzü Hazırlayabilirsiniz!

230 views
Sizde Temizleme Kürü'nüzü Kendiniz Hazırlayabilirsiniz!

Doğal ürünleri tercih edenlerden misiniz? İçinde bilmediğiniz kimyasal yüz temizleyici ürünlere tonla para harcamak istemiyor musunuz ? Cildinizi temiz ve pürüzsüz hale getirmek zannettiğiniz kadar zor değil. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz elinizin altındaki malzemelerle siz de yüzünüzü hem temizleyip canlandırabilirsiniz!

Ayran ve Rezene ile Temizleme Kürü (Yağlı tenler için)

Su bardağının yarısı kadar ayran,

2 yemek kaşığı kadar rezene tohumu.

Ayran ve rezeneyi bir kaba koyup benmari usulüyle yarım saat pişirin. Daha sonrasında karışımı 2 saat dinlendirin. Süzgeçten geçirip, soğutarak, bir şişeye boşaltın. Gün aşırı makyajınızı temizledikten sonra sürerek teninizde oluşan akne ve ölü derileri yok edebilirsiniz. Kürü durulamak için bol ılık su kullanın.  Buzdolabınızda rahatlıkla 2 hafta saklayabileceğiniz bir kürdür.

Ayran ve Rezene ile Temizleme Kürü (Yağlı tenler için)

Sarı Papatya Temizleme Kürü (Kuru ve Hassas Tenler İçin)

Su bardağının çeyreği kadar kaymak,

Su bardağının çeyreği kadar süt ve

Taze yada kuru 2 yemek kaşığı papatya çiçekleri

Malzemeleri yarım saat boyunca bir kap yardımı ile benmari usulü kısık ateşte pişirin.  Sütün kaynamasına izin vermeden ocağı kapatın. 2 saat dinlenmesini bekleyip, bir şişeye boşaltın. Gün aşırı makyajınızı temizledikten sonra sürerek teninizde oluşan akne ve ölü derileri yok edebilirsiniz. Kürü durulamak için bol ılık su kullanın. Buzdolabınızda 2 hafta boyunca rahatlıkla saklayabileceğiniz bir kürdür.

Sarı Papatya Temizleme Kürü (Kuru ve Hassas Tenler İçin)

Kivili Yüz Temizleme Kürü

1 adet kivi,

2 yemek kaşığı yoğurt,

1 yemek kaşığı badem yağı,

1 yemek kaşığı süzme bal ve

1 yemek kaşığı badem (ince çekilmiş).

Kiviyi mutfak robotu yardımı ile püre haline getirin. Sonrasında yoğurt, badem yağı, bal ve bademi macun haline gelene kadar karıştırmaya devam edin. Gün aşırı makyajınızı temizledikten sonra sürerek teninizde oluşan akne ve ölü derileri yok edebilirsiniz. Kürü durulamak için bol ılık su kullanın.

Kivili Yüz Temizleme Kürü

Rezene ve Kekikli Temizle Kürü

2 adet taze kekik (Dal şeklinde olandan),

2 çay kaşığı rezene tohumu,

Yarım su bardağı su ve

Yarım limon.

Dal halindeki kekik yaprakları ayrı kapta toplayın. Kaynar suyun içerisine kekik yaprakları, rezene tohumu ve su haline getirilmiş yarım limonu ekleyip 20 dakika demlenmeye bırakın. Süzgeçten geçirerek cam kavanoza boşaltın. Gün aşırı makyajınızı temizledikten sonra sürerek teninizde oluşan akne ve ölü derileri yok edebilirsiniz. Kürü durulamak için bol ılık su kullanın.

Rezene ve Kekikli Temizle Kürü

CEVAP VER