Bakır rengi saç nasıl elde edilir?

3.495 views
Bakır saç rengi nasıl elde edilir?

Son dönemlerin modası olan bakır rengi saç kadınlar tarafından çok tercih edilmektedir. Kumral ve esmer bayanların çokça tercih ettiği bu model gün geçmiyor ki artış göstermesin.

Bakır ve kızıl saç renkleri 1 ay dolmadan solmaya başlıyor. Tekrardan boyatmak için bir daha kuaföre gidiyorlar. Tekrar boyatmak yerine bakır saç rengini canlandırma yöntemini anlatacağım. Bu yöntem sadece 15 dakika içinde saçınıza canlılık katacaktır. Evet yanlış duymadınız sadece 15 dakika da canlı bir bakır rengi saça sahip olabilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk önce kaliteli bir boya almak. Çünkü diğer boyalar saçınıza istediğini canlılığı katmayacaktır. Popüler markalar Loreal, Wella , Shwarskopf, Matrix. Fakat bizim önerdiğimiz marka Matrix, nedeni ise içeriğinde barındırdığı jojoba yağı ile saça daha çok canlılık kazandıracaktır.

İlk olarak Matrix 8.CC’yi bir kabın içerisine yaklaşık 50 gr koyuyoruz, içerisine %12’lik oksidan alıp 60-70 gram kadar ilave edip, 40 gram kadar ılık çeşme suyu koyarak karıştırmaya başlıyoruz. (Boyanın yetip yetmemesi saçınızın uzunluğuna bağlı olarak değişir.)

Boyamızı hazırladıktan sonra saçı bir kez şampuan yapıp nemlendiriyoruz. Saçın fazla suyunu sıktıktan sonra hazırladığımız boyayı saça eşit şekilde dağıtıyoruz. İki elimizi eldiven yardımı ile boyayı saça karıştırarak (Friko) yediriyoruz.

Vigo yardımı ile saçı ısıtıyoruz. Eğer vigo yok ise saçınızı streç yada bone ile toplayıp fön makinesi ile ısı verin. Bu işlemi 5-10 dakika uygulayın. (Saçınıza fazla ısı vermeyin, ılık olacak şekilde saçınıza uygulayın.) Bu işlemi uyguladıktan sonra saçı 15 dakika dinlenmeye bırakın ve sonrasında yıkayın. Alt taraftaki resimde de gördüğünüz gibi saçınız bakır rengine dönmüş olacaktır. İyi günlerde kullanın.

bakır saç rengibakır saç rengi malzemeleri

bal köpüğü saç rengi nasıl yapılır bakır saç rengi yapılışı

bakır saç rengi malzemeleri bakır saç rengi malzemeleri

bakır saç rengi bakır saç rengi yapılışı

9_369x480 bakır saç rengi

Bakır rengi saç modelleri için tıklayınız

CEVAP VER