Kepekli Saçlar için Maske Tarifi

Kepek sorunu birçok insanın başına gelen rahatsız edici bir sağlık sorunudur. İşte kepekli saçlar için önerdiğimiz maske tarifi...

174 views
Kepekli Saçlar için Maske Tarifi
Kepekli Saçlar için Maske Tarifi

Kepek sorunu birçok insanın başına gelen rahatsız edici bir sağlık sorunudur. Kepek problemi ise saçın diplerinde ölmüş ve görevini yitirmiş derinin vücut tarafından atılamaması sonucu ortaya çıkan bir tür problem çeşididir. Kepek problemi birçok insanda farklılıklar gösterebilir. Kimisi jöle kullandığında kepekleri artar. Kimisi saçlarını yeterince yıkamaz ve yağlanma sonucunda kepekler baş gösterir. Tüm bu gibi nedenler sonucunda kepeklerden kurtulmamız uzun sürebilir.

Kepeklerden kurtulmak için formül ise şu ;

– 5 bardak su.
– 5 gram olacak şekilde ısırgan otu.

Bu malzemeleri hazırladıktan sonra 5 bardak suyumuzu kaynatıyoruz. Kaynamaya başlayınca içerisine ısırgan otumuzu ilave ediyoruz ve karışımın demlenmesini bekliyoruz. Demleme bittikten sonra süzerek karışımımızı elde ediyoruz. Hazırladığımız bu kürü kullanmadan önce saçlarımızı şampuanla iyice yıkıyoruz. Yıkama işleminden sonra hazırladığımız kürü saçımıza uyguluyoruz ve yarım saat boyunca saçlarımızda kalmasını sağlıyoruz. Saçlarımıza sıvı maddeyi sürerken masaj yaparak sürebiliriz. Yarım saat süre dolduktan sonra ılık bir su ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Bu işlemi kepeklerden kurtulana kadar tekrar edebilirsiniz. Kepek probleminiz yok olduktan sonra yapmanıza gerek kalmaz. Taa ki tekrar kepek problemi oluşuncaya dek… Unutmayın her duş sonrası bu işlemi yaparak, kepeklerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER