Sarkık yanakları engellemek için 5 yöntem

470 views
Sarkık yanakları engellemek için 5 yöntem

Yaşın ilerlemesi ile kaslar zamanla güçsüzleşerek ciltte sarkmalar başlamaktadır. En belirgin sarkma şekli yüz sarkmasıdır. Yüz bölgesinde en rahatsız eden yer sarkık yanak lardır. Peki bunu en aza indirmek için ne yapılmalı?

Yüz sarkmasını evinizdeki malzemeler ile engellemenin yolları…

  1. Aynanın karşısında abartılı şekilde 10 saniye kadar gülün 5 saniye dinlenin. Bu egzersizi 5 tekrar ile günlük olarak uygulamalısınız.
  2. Diğer yöntem ise ağzınızın içine hava alıp, yanaklarınızı şişirin ve 10 saniye kadar bekleyin ve havayı bırakın. Bunu egzersizi günde 5 tekrar yapmalısınız.
  3. Avokado ve bal ile cilt maskesi

    avokado ve ballı cilt maskesi

    Avokado içinde barındırdığı mineraller, cildi nemlendirirken aynı zamanda sıkılaştırır. Nemlenen ciltteki kaslar güç kazanmaya ve sıkılaşmaya başlar. Bu da yanaklarınızın daha hacimli ve canlı gözükmesine yardımcı olur. Şimdi Avokado ve bal ile cilt maskesinin yapımını anlatacağım.

    Yarım avokadonun dışını temizleyerek iç kısmını alın ve bir kapta ezin. Daha sonra iki yemek kaşığı bal ile bir kabın içine koyup karıştırın. Bu maskeyi uyumadan önce uygulayın.Yüzünüzde 15 dakika kadar durmalı ve daha sonrasında ılık su ile durulamalısınız.

 

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Geniş gözenekleri küçültme yöntemleri

 

4.Yoğurt ile aloe vera ile karıştırarak sıkışlaşma maskesi yapabilirsiniz. 4 yemek kaşığı kadar yağlı yoğurt aloe vera jelini bir kaba koyarak karıştırın. Cildinizi ilk etapta nemlendirin. Daha sonrasında hazırlamış olduğumuz maskeyi uygulayın. Maske yaklaşık 20 dakika ciltte kalmalıdır. 20 dakika sonrasında ılık su ile temizleyebilirsiniz.  Bu yöntem her gün uygulanmalıdır.

aloe vera ile cilt maskesi

5. Tükettiğiniz gıdalar günden güne yüzünüze de yansıyacaktır. Bol protein ve mineral bakımından zengin gıdalar tüketin. Bu vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri almanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda gün içerisinde bol bol su tüketin.

sarkık yanak

 

CEVAP VER