Göz Çevresi Kırışıklıkları ve tedavi yolları

202 views
Göz Çevresi Kırışıklıkları
Göz Çevresi Kırışıklıkları

Yaşlanmanın getirisi sadece hayat tecrübesi değildir ve insanlar yaş almaya başladıkça çeşitli deformelere uğramaya başlar. En belirgin yaşlılık göstergesi göz çevresi kırışıklıklarıdır. Göz çevresi adeta gençliğin yansıtıldığı alanlardır.

Yaşlanma Süreci

Mimik kullanımı devamında göz çevresinde çizgilenmelere neden olur. Kazayağı adı verilen çizgilenmeler buna örnektir. Göz altında rastlanan torbalanmalar, halkalanmalar yoğun olarak belli hale gelebilir. Tüm bunların yanında göz kapağı düşebilir ya da morluklar oluşabilir. Bu kırışıklıklar ve göz sorunları tedavisi hem kişiye özel hem de hastalığa has bir yöntemle tedavi edilmelidir.

Göz Çevresi Kırışıklıkları için Tedavi Yöntemleri

Kırışıklıkların ana nedeni mimik kullanımı ise botoks uygulamasına başvurulabilir. Bu uygulamanın düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde başarılı bir sonuç elde edilecektir ve kırışıklıklar ortadan kaldırılacaktır. Göz çevresinde yoğun olarak kırışıklık ve deformasyon varsa şayet lazerli yöntemlere başvurmak daha doğrudur. Bu uygulama belli seans aralıklarında yapılır ve belli frekans düzeylerinde uygulanır. Lazer tedavisi ile göz çevresindeki kırışık deri hücrelerinin yerini yeni deri hücreleri alır ve yenilenen deri dokusu diri, sıkı ve daha parlak bir sonuç yaratacaktır. Lazer tedavisinde fraksiyonel ve değişik tipteki lazer başlıkları kullanılmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra göz çevresine uygulanan plazma yöntemi de vardır. Bu yöntem sayesinde çok derin olamayan kırışıklıklardan kurtulunma şansı vardır. Kazayağı gibi zamanın getirisi kırışıklar sorunu çözülür.

CEVAP VER