Erkeklerde Cilt Bakımı

340 views
Erkeklerde Cilt Bakımı
Erkeklerde Cilt Bakımı

Ortalama bir ömürde bir erkek 3500 saat tıraş oluyor. Buna rağmen yine de kadınlar kadar çok ayna karşısında değiller fakat en az kadınların ciltleri kadar erkeklerin ciltleri de bakıma ihtiyaçları var. Yıllarca erkekleri kandırdılar sadece erkek bakım ürünleri olarak tıraş bıçakları ve losyonlar ile parfümleri gösterdiler. Oysa her erkek cilt maskesi ve bakımı, cilt temizliği, peeling yapmak zorundadır. Çünkü erkeklerin ciltleri tıraş tahrişleri ve sert yüz derileri olması bakımından kadınlardan daha fazla bakıma ihtiyaç duyarlar.

Erkek Cildindeki Sorunların Nedeni

  • Tıraş olmaya bağlı olarak oluşan yanmalar, sivilceler ve tahrişler
  • Sakalların ters yönlerde alınmasından kaynaklanan kıl dönmeleri ve kıl batmaları
  • Sivilce, sivilce sonrası oluşan yaralar, akne ve siyah noktalar
  • Yaşlanmaya bağlı oluşan derin çizgiler ve göz çevresindeki kırışıkların artması
  • Güneş yanıkları ve lekeleri
  • Hastalıklardan kaynaklı özel durumlar

Bayanları Sağlıklı Bir Cilt İle Etkilersiniz

Erkekler de her daim bakımlı ve yakışıklı görünmek isterler, gerek kıyafet seçimleri gerekse bakımları karşı cinsin ilk baktığı noktalardan oluşmaktadır. Erkekler genelde arabaları ile karşı cinsi etkileyeceklerini düşünse de yanılmaktadırlar. Kadınlar bir erkekte ilk baktığı nokta el bakımı ve cilt güzelliğidir. Sonra fiziksel yapı ve nihayet arabaları gelmektedir. Arabalarına yaptıkları bakımların yarısını kendilerine yaptıkları takdirde daha hoş ve çekici olacaklardır.

Erkeklerde Cilt Bakımı - Bakımlı Erkek
Erkeklerde Cilt Bakımı – Bakımlı Erkek

Bakımlı Erkek Tercih Sebebidir

Sabahları tıraş olduktan sonra muhakkak nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Bu sayede ciltteki nem dengesi sağlanacak, yumuşak bir cilt yapısı oluşacaktır. Ayrıca kıl dönmesinin yarattığı tahrişli bölgelerde düzelme gösterecektir. Gün içindeki yorgunlukların izlerini ve bütün gün kire ve toza maruz kalınan cildi akşamlar yapacağınız bir peeling ile daha sağlıklı ve korunaklı bir hale getirebilirsiniz. Aksi takdirde uyku sırasında yağ oluşumu ve siyah noktaların artımı daha fazla olacaktır. Erkekler, hafta bir kesinlikle ölü hücreleri temizlemek için maske yaptırmaları gerekmektedir. Böylece yağ salgı dengesini korumuş olursunuz. Maskelerin uygulanması gereken cilt yapısı, temiz ve tıraşlı olmalıdır. Bu şekilde uyguladığınızda daha çok faydasını göreceksiniz. Erkeklerin maske seçerken cilt sorunlarını çok iyi tetkik etmeleri gerekmektedir. Sivilce oluşumuna ortam sağlayan bir cilt yapınız varsa; kil, kaolin, antiseptik etkili ürünleri kullanmanız gerekecektir. Kalın bir deriniz varsa soyularak çıkartılan maskeleri tercih ediniz. Cildinizde akneler varsa tıraş olarak bu iltihabı daha da çok yayarsınız. Bunun önüne geçmek için hemen bir cilt hekimine görünmenizde yarar vardır. Doktor, tedavi süresince tıraş olmamanızı isteyecektir. Bu yüzden sakallı ve yağlı bir yüzle bakım yapmak iki kat zor olacaktır. Bu dönemde hijyene çok dikkat etmelisiniz. Çünkü böyle bir durumda cildiniz daha çok bakteri üretecek ve yaşlanma çizgilerinin daha çabuk oluşmasına olanaklı hale gelecektir. Sakallarınızı anti bakteriyel şampuanlarla iyice yıkayın ve iyi durulanmasına azami özen gösterin.

CEVAP VER