Cilt Bakımı Önerileri

110 views
Cilt Bakımı Önerileri
Cilt Bakımı Önerileri

Cildimiz hayatımızda içimizdekini dışa vuran en önemli organlarımızdan ve bundan dolayı cilt bakımı ihmal etmememiz bir konu.

İşte cilt bakım önerileri…

Sıkıntı olsun bir sorun olduğunda sivilcelenme gibi çeşitli sonuçlar doğurabilmekte. Ayrıca güneş cildimiz için en büyük tehditleri oluşturmakta günümüzde. D vitamini için güneş gerekirken artık ozon tabakasının incelmesi ve delinmesi sonucu kanserojen ışınları dünyamız engelleyememekte ve bunun sonucu olumsuzluklar oluşabilmekte. Bu yüzden de güneş kremleri günümüzde olmazsa olmazlarından birisi haline gelmekte.

Güneşten Korunma

Güneş cildin yapısını bozarak radyasyon etkisi yaparak hücre yapısını bozabilmekte ve bunun sonucu da istenmeyen kanser gibi hastalıklara sebep olabilmekte. Peki, bu hastalıklardan kurtulabilmek için ne yapmamız gerekiyor. Güneş kremleri bu durumda başvurabileceğimiz en güzel yöntem. Cildimizi hem korurken hem de güneşin yararlı ışınlarını alabilmemizi sağlamakta ve kemiklerimiz için gerekli olan d vitamini gibi yararlı sonuçlar yapabilmekte.

Cilt Temizliği

Cildimizin sağlığı için en önemli şeylerden biriside temiz tutmak. Temizlik için düzenli banyo yapmalı ve mikrop ve kirlerden cildimizi arındırmalıyız. Ter gibi içinde ürik asit yani idrar bulunan bir maddeyi düzenli banyo ile cildimizden arındırabilir, hem mikrop üremesini önleyebilir hem de mikropların yaşayabilmesi için uygun ortamın yok olmasını sağlayabiliriz. Gerekli temizlik malzemeleriyle cildimizi yıkamalı, sağlık problemleri olduğunda ilaç içerikli şampuanlar ya da kremlerle cildimizin bakımını ihmal etmemeliyiz. Bizi her türlü dış etkenlerden koruyan ve gün içinde binlerce mikroba maruz kalan cildimizi düzenli temizlik ile koruyabilir ve vücudumuzun da mikroplara karşı direnmesine yardımcı olabiliriz. Unutmamalıyız ki cildimiz bizim ilk savunma kalemiz.

CEVAP VER