Geniş gözenekleri küçültme yöntemleri

544 views
Geniş gözenekleri küçültme yolları

Geniş gözenekler cildinizi olumsuz yönde etkilemektedir. Geniş gözenekler, yağ, sivilce ve siyah nokta oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Ciltteki gözenekler kalıtsal oluşabilmesinin yanında fazla güneş ışınına maruz kalarak da meydana gelmektedir. İşte evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz cilt gözeneklerinin daralmasına yardımcı maskeler…

  • Yumurta, Un, Salata mucizesi

2 tane yumurtayı bir kabın içerisine koyup çırpın. Sarısı ile beyazı birbirine giren yumurtanın üzerine 2 yemek kaşığı un ilave edin ve karıştırın. Yaklaşık 5 dakika dinlendirin. Bir adet salatayı blender’a atın iyice ezilsin. Kenarda dinlenmiş olan yumurtalı unu blenderdaki  salatamızın içine ilave ederek iyice karışması için blender’ı 1 dakika çalıştırın. Blender’ın işi bittikten sonra maskeyi yüzünüze sürün ve 10 dakika bekletin. Daha sonrasında ılık su ile cildinizi durulayın. Arta kalan malzeme olmamasına dikkat edin. Çünkü; bir sonraki gün bozulacaktır, az az yapın sürdükçe tüketin. Un büyük gözeneklerdeki yağları emer ve genişliği daraltırken, yumurta ise cildi nemlendirerek parlak bir görünüm sağlamaya yardımcı olmaktadır.

  • Yaş maya, Süt mucizesi

Bu maskeyi genelde banyodan sonra uygulanması daha iyi sonuçlar verir. Çünkü banyodan sonra genişleyen gözenekleri bu karışım daralmasını daha da kolaylaştırır. Şimdi 42 gr yaş mayasını bir su bardağı süt ile kabın içerisine atın ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi pamuk yardımı ile geniş gözenekli bölgelere uygulayın. Kokusu biraz ağır olabilir fakat kısa bir süre için dayanın. Maske cildinizde 30 dakika kalmalıdır, daha sonrasında ılık su ile durulayın. Sizde fark edeceksiniz cildinizdeki yenilenmeyi. Bu maske haftada bir uygulanmalıdır.

Yaş maya, Süt mucizesi

 

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Siyah noktalardan kolayca kurtulma yöntemleri

 

  • Yumurta beyazı, Limon suyu mucizesi

Eğer cildiniz karma bir cilt tipi ise 1 adet yumurtanın akı ile 2 çay kaşığı kadar limon suyunu karıştırın. Elinizde cildinize yedirin yaklaşık 5 dakika kadar cildinizde beklesin. Daha sonrasında ılık su ile durulayın. Bu yöntem ile geniş gözeneklerin daraldığını ve cildinizde parlaklık olduğunu sizde göreceksiniz. Bu yöntemi hafta da 3 defa uygulamalısınız.

  • Salata, Gül suyu mucizesi

1 adet salatayı blender’dan geçirip suyunu elde edin. İçine 5 damla gül suyu damlatın ve geniş gözenekli bölgeye uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayın. Bu maske gözenekleri küçülttüğü gibi salatanın ve gül suyunun gücü ile cildinize canlılık kazanacaktır.

Yumurta beyazı, Limon suyu mucizesi

  • Yoğurt, Un, Limon suyu mucizesi

Bir kabın içerisine 2 yemek kaşığı kadar yoğurt, 2 yemek kaşığı kadar un ve 10 damla kadar gül suyu koyup karıştırın. Karışım krem haline geldikten sonra geniş gözenekli bölgeye uygulayın ve 30 dakika bekletin. Temizlemek için ılık su kullanın. Maskeyi haftada bir kez uygulamanız yeterlidir, cildinizde gözle görülür bir daralma olduğunu göreceksiniz.

  • Sirke, Nane, Damıtılmış Su mucizesi

Bir kabın içerisine 4 çay bardağı kadar elma yada nane sirkesi, 4 çay bardağı kadar damıtılmış su, 1 fincan nane yaprağını bir kabın içine koyup kaynatın. Çay gibi kaynadıktan sonra demlenmesi için bir kaba koyun. Daha sonrasında başka bir kaba koyup 5 gün boyun bekletin. 5 günün sonunda süzgeç ile suyunu süzün. Elde ettiğiniz karışımı pamuk yardımı ile cildinize sürün. Bu karışımı her gün uygulamalısınız. Gözle görülür sonucu 1 hafta içinde alacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

CEVAP VER