Yüzünüzde Kullanmamanız Gereken Bileşenleri Tanıyın

161 views

Bu makalemizde siz değerli bayanlar ile birlikte yüzünüz için zararlı bileşenler hakkında birkaç önemli bilgi verecek ve bu anlamda bilgi sahibi olabilmeniz için elimizden geleni yapacağız. Cilt bakım uzmanları, kısa bir zaman dilimi içerisinde çok ciddi şekilde yeni araştırmalar üzerinde ilerliyor ve cilt için bilinmeyenleri kısa süre içerisinde keşfetme yoluna gidiyorlar.

Cilt bakım ürünleri özellikle içeriğindeki bileşenler ile sizlere birçok farklı manada katkı sağladığı gibi yapılan bazı araştırmalar sonucunda bazı bileşenlerin cilt için iyi olmadığı görüldü. Bu anlamda yurtdışında derlenmiş olan makalelerden yola çıkarak sizlere en doğru bilgileri sunma amacı içerisindeyiz. Şimdi detaylara inelik.

1# Kabartma Tozu

Kabartma tozu cilde asla temas etmemelidir. Cildinizin pH dengesini tamamen bozan ve koruma kalkanına zarar veren bu ürün, cilt için son derece sakıncalı ve asla temas ettirilmemesi gereken bir bileşen durumunda.

2# Limon

Biraz şaşırtıcı gelebilir ancak limon yine sıkıntılı gıdalardan birisi durumunda. Cildin üst tabaka kısmına ciddi anlamda zarar veren ve en az kabartma tozu kadar pH dengesizliği yaratan limonu ve özlerini cilt bakımı konusunda asla ama asla tercih etmemek gerekiyor.

3# Saç Spreyi

Cildin herhangi bir noktasına saç spreyinin temas etmesi demek, beraberinde gelecek çok ciddi sıkıntıların da ortaya çıkması anlamına geliyor. İçerisinde alkol bulunan bir ürün olması nedeni ile cildinizdeki gözeneklerin alkol ile dolması, zaman içerisinde yaşanacak çok büyük sıkıntıların habercisi olarak da dikkatleri çekiyor.

4# Diş Macunu

Kimi kesim cilde iyi geldiğini düşünse de asla kullanılmaması gereken bir diğer ürün. Alkol içerir ve dermatolojik araştırmalarda bazı ciltler üzerinde deformasyonlara neden olduğu dahi görülür. Her okuduğunuza inanmamanız gerekiyor.

5# Sıcak Su

Cilde, saç derisine ya da vücuduna kesinlikle faydası olmayan etkenlerden birisidir. Cildi ciddi anlamda tahriş eder, direncini kırar ve bu anlamda her türlü savunma mekanizmasını zaman içerisinde çökerterek büyük sorunlar ortaya çıkmasına neden olabilir. İşte bunu hiç istemeyiz.

CEVAP VER