Göz Renginize Göre En Uygun Far Paleti Nasıl Seçilir?

737 views

Makyaj önemli bir başlık. Güzelliğin en önemli unsurları arasında ve bugün göz rengine göre far paleti seçimi üzerinde duracağız. Genel hatları ile makyaj dediğimiz zaman en önemli unsurlar gözde başlar. Yüz hatlarını en net ortaya çıkan makyaj türü göz makyajıdır. Hali ile far seçimi de bir o kadar önem arz eder.

Far paleti kullanımı ile alakalı olarak uzmanların birçok farklı önerisi var. Göz renginize en uygun far paleti nasıl seçilir, biliyor musunuz? Bu anlamda sizlere birkaç önemli fikir sunacağız. Bu fikirler akabinde ise göz makyajınız için en kusursuzu bizzat yakalayabilme şansına sahip olacaksınız.

Göz Rengine Göre Far Paleti Önerileri

Her göz rengi için farklı tonlarda far paleti önerisi sunabiliriz. Ancak bu konuda dünyaca ünlü makyaj uzmanı Ellice Schwab‘a kulak vereceğiz.

1-) Kahverengi Göz Rengi

Kahverengi göz rengine her türlü renk tonajına sahip far modelini kullanabilme şansına sahip olursunuz. Nötr bir renk ile kombin edilebilecek her türlü renk makyaj, ön planda olmanıza neden olabilecektir. Ancak kartela önerilerimiz aşağıdaki gibi olur.

2-) Mavi Göz Rengi

Renkli gözler, her zaman ön planda tutulmalı ve makyaj ile geri plana atılmamalı. Bu neden dolayısı ile çok koyu tonlardan uzak durmak ve her zaman çok daha naif, karmaşadan uzak ve açık renk tonlarına yakın seçenekler üzerinde durmak ideal.

3-) Yeşil ve Ela Göz Rengi

Bu gibi renklerde genel olarak sıcak ve koyu renkler çok daha fazla ön planda tutulur. Yeşil ve ela göz rengine sahip bayanlarda makyaj uzmanları, genellikle mürdüm, mor, yeşil gibi renk tonlarının yoğun olarak kullanılmasının akıllıca olduğunu savunurlar.

Genel olarak yorumlamak istediğimiz zaman göz renginiz, makyaj trendleri üzerinde de belirgin bir şekilde rol oynar. Seçimlerinizi doğrudan etkilemese de her ne olursa olsun bu önerileri dikkate alarak makyaj yapın. Farkı çok net bir şekilde görebilme şansına sahip olacaksınız.

CEVAP VER