Kalıcı Makyaj Nedir ve Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

310 views

Kalıcı makyaj nedir ve uygulaması nasıldır? Kalıcı makyaj yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Günümüzde bayanların çoğu makyaj yapıyor ve makyaj yapmaya fazlasıyla vakit ayırıyor. Vakit ayırmanın dışında makyaj malzemelerine çokça para harcıyor. Makyaj yapmanın birçok tekniği vardır. Artık çoğu bayan özel günlerde porselen makyaj ya da kalıcı olabilmesi için kalıcı makyaj uygulamalarını sıkça tercih ediyor. Kalıcı makyaj ve porselen makyaj aynı şey değildir. Kalıcı makyaj uzun süre yüzünüzde kalabilir ve cildinize zarar vermez ama porselen makyaj bir süreliğine uygulanır ve bir süreden sonra makyajın ciltten temizlenmesi gerekir.

KALICI MAKYAJ NEDİR VE UYGULAMASI NASILDIR?

Kalıcı makyaj , acısız bir tıbbi işlemdir. Bazen bu işlem için yerel anestezi uygulansa da genel olarak acısız bir işlemdir. Kalıcı makyaj, makyaja zamanı olmayanlar için çok avantajlı bir işlemdir. Kalıcı makyaj dudak, kaş ve gözlere uygulanıyor. Kalıcı makyaj, kalıcı makyaj uzmanı tarafından yapılıyor. Hazırlanan anti antijenik boyalar derinin altına enjekte ediliyor. Boylar kokusuz ve cilde zararsız oluyor. Kaşlara yapılan kalıcı makyaj, dövme şeklinde oluyor. Kalıcı makyaj sayesinde her zaman bakımlı görünmeniz sağlanmış oluyor.

Kalıcı makyajın derisi çok hassas olmayanlar için ya da herhangi bir alerjisi olmayanlar için herhangi bir zararı yoktur. Kalıcı makyaj yapılmadan önce zaten kişiye alerji testi uygulanmalıdır. Aynı zamanda kalıcı makyaj tabikide ömür boyu kalıcı bir işlem değildir. 3 ya da 4 senede kalıcı makyajın etkisi geçecektir. Bu yüzden 3 4 seneden kalıcı makyajınızı yeniden yaptırmanız gerekir. Ayrıca yaptırdığınız kalıcı makyajdan sıkıldıysanız farklı kalıcı makyaj tipleri deniyebilirsiniz bu şekilde.

KALICI MAKYAJ YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kalıcı makyaj genel olarak zararlı bir işlem olmasa da yine de tıbbi bir işlem olduğu işlem kalıcı makyaj öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle kalıcı makyaj yaptıracağınız firmayı araştırmalısınız. Kalıcı makyaj yapan birçok yer vardır bunların arasında Çiğdem Sarp Akademi de kalıcı makyaj hizmeti vermektedir. Seçeceğiniz firmayla daha önce çalışmış kişilerden yorumlar alabilirsiniz ya da firmanın internet sitesi varsa buradan bilgi edinebilirsiniz. Burdan ayrıca kalıcı makyaj uygulamasının fiyatlarını da öğrenebilirsiniz.

Firmayı seçerken öncelikle, hijyene önem vermelisiniz. Çalışacağınız firma mutlaka steril olmalıdır. Kalıcı makyaj uygulaması esnasında kullanılan aletler bir kere kullanılmış olmalıdır. Kalıcı makyaj uzmanı mutlaka, uygulama sırasında eldiven kullanmalı hatta gerekiyorsa eldiveni sık sık değiştirmelidir. Kalıcı makyaj uygulaması sırasında mutlaka her yeni müşteri için yeni ve temiz çarşaflar ve örtüler kullanılmalıdır. Kalıcı makyaj yaptırmadan önce de dudaklara bir hazırlık tedavisi uygulanmalıdır ve kalıcı makyaj öncesi mutlaka yapılması gereken tüm alerji testleri yapılmalıdır. Ayrıca kalıcı makyaj yaptırmadan önce alkol de kullanılmaması gerekmektedir.

Kalıcı makyaj bazı kişilere uygulanamıyor. Örneğin 18 yaşını doldurmamış kişilere, vücut gelişimlerini tamamlamadıkları için kalıcı makyaj uygulanamıyor. Hamile bayanlara, emziren bayanlara, kemoterapi gören hastalara, ruoktan kullananlara, cilt üzerinde siğil ve benleri olanlara, gözlerinde iltihap ve akma olanlara, egzaması olanlara ve kılcal damarlar üzerinde çatlamaları olan kişilere kalıcı makyaj uygulaması yapılamıyor.

Kalıcı makyaj uzmanı talimatlarına uyarak da dikkat edilmesi gerekenler vardır elbette. Kalıcı makyaj sonrasında ciltte kızarıklıklar ve şişmelere olabilir ama bunlar elbette kalıcı etkiler değildir. Bunları bölgeye buz koyarak kolayca geçirebilirsiniz. Kalıcı makyaj sonrasında güneşe çıkılmaması, solaryuma girilmemesi tavsiye edilir.

Hatta güneşe çıkıldığında da mutlaka koruyucu güneş kremleri kullanılmalı. Kalıcı makyaj sonrasında kalıcı makyaj uygulanan bölgeye bir süre su değdirilmemelidir. Ayrıca kalıcı makyaj uygulanan bölgeye hiç bir kozmetik ürünü sürülmemelidir. Tüm bunlara kalıcı makyaj uygulamasından sonra mutlaka dikkat edilmelidir.

CEVAP VER