Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?

497 views
Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?
Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?

Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabını Güzellik Uzmanı Ümit Gök bizimle paylaştı.

Onun hakkında herkes bir şeyler  söylese de bu kadın işini biliyor! Tabiki bahsettiğimiz kişi Kim Kardashian. Yaptığı makyajlar ile özellikle de göz makyajı ile oldukça ilgi çeken Kim Kardashian, makyajını nasıl yapıyor?

Adeta mermer gibi pürüzsüz bir cilt ve kusursuz kontür uygulaması, dolgun kirpikler, koyu tene uygun nude dudaklar, ve bronz bir ten Kim Kardashian makyajının temelini oluşturan parçalar.

Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır ? Merak ediyorsanız. İşte adım adım Kim Kardashian makyajı

Kim Kardashian makyajı yapmanın püf noktaları neler?

Kardashian makyajını oluşturan en önemli adımlardan biri ten makyajı. Pürüzsüz bir cilt ve kusursuz bir kontür uygulaması, Kardashian’ın imzası. Kim Kardashian makyajına öncelikli olarak fondötenle başlanır. Bronz tonlar tercih eden Kardashian’ın makyajı için siz de bu tonları tercih edebilirsiniz. Ancak beyaz tenliyseniz yüzünüzde maske görüntüsü olmaması için cilt tonunuza uygun bir fondöten seçmelisiniz.

Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?

Kim Kardashian makyajını yapmak için fondöten kullanımı ile uygulamamıza başlayabiliriz. Bütün yüzünüze eşit şekilde fondöteninizi dağıtabilirsiniz, fondöten sürdükten sonra göz altlarınızda morluk var ise göz altı aydınlatıcı uygulama yapabilirsiniz. Fondöten terlemenize sebep olacağı için üzerine pudra uygulaması yapabilir, makyajınızı sabitleyebilirsiniz.

Pudra uygulamasından sonra far uygulamasına geçeceğiz, farlar zemini bozmasından diye göz altınıza bolca pudra

Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?
Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?

koyabilirsiniz. Kim Kardashian genelde altın sarısı tonlar kullandığı için far uygulamasını bu renkleri kullanarak başlıyoruz.

Kahverengi ton ile hafif bir gölgelendirme yapıyoruz. Gözünüzün kenar kısmına yumuşak şekilde kahverengi ile gölgelendirme yapabilİrsiniz. Kaşlarınız zayıfsa kaş kalemi ile de dolgunlaştırabilirsiniz.

Göz altı çalışmamızda ise kahverengi tonlar kullanacağız. Yine aynı şekilde gölgelendirme yapılan göz altına hafif bir hat yapacağız. Gözünüzün içine sürdüğünüz kalemi fırça ile dağıtırsanız da aynı görüntüyü elde edebilirsiniz. Dumanlı bir göz ifadesi için uygulamamızı kalın yaptık.

Uzun kirpikleri çok seven Kim Kardashian için takma kirpik uygulaması yapacağız. Alt kirpikleri ise bolca rimelleyeceğiz. Rimelin daha yoğun gözükmesi için bir kaç kat uygulama yapabilirsiniz.

Kim Kardashian makyajında allık nasıl sürülür?

Kim Kardashian makyajında allık sürerken küçük bir uygulama yapacağız. Elmacık kemiklerinizin belirgin olması için, fırçanızı sıkın ve elmacık kemiği hattınıza bir gölgelendirme yapın. Sonrasında ise allığınızı yukarıya doğru sürebilirsiniz.

Kim Kardashian yüzünün diğer bölgelerine de bronz allık kullandığı için allık uygulamanızı tüm yüzünüze dağıtabilirsiniz.

Kim Kardashian makyajında ruj nasıl sürülür?

Kim Kardashian normalde soft renkleri veya bordolar tercih eder. Biz bugün mankenimizde soft renkleri tercih edeceğiz. Öncelikle dudak kalemi ile dudak çevremizden geçeceğiz. Koyu renk ruj kullanacak olanlar, koyu bir dudak kalemini de tercih edebilirler.

Ruj uygulamasında, yumuşak bir renk tercih ediyor ve fırça ile uyguluyoruz. Açık renkler dudağınızı her zaman dolgun gösterecek, koyu renkler ise olduğundan biraz daha ince gösterecektir.

KIM KARDASHIAN MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Kaynaklar:

Kadin.mynet.com

Makyajtrendi.com

CEVAP VER