Saç Toplama Teknikleri

1.405 views
Saç Toplama Teknikleri
Saç Toplama Teknikleri

Sizlere önereceğimiz saç toplama teknikleri ile hayal ettiğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Hemen kolları sıvayın ve birbirinden özel saç toplama teknikleri ile trend saç modelleri yaratın.

Dağınık Topuz Modeli

Günlük kullanım adına oldukça ideal olana dağınık topuz modeli için öncelikle saçlarımızı ortadan ikiye ayıralım. Ortadan ikiye ayırdığımız saçları birbirinden ters istikamete bakacak şekilde dolayalım ve tel toka aracılığı ile tutturalım. Ardından saç tutamlarını kendi etrafında döndürerek büyük toka aracılığı ile sabitleyelim.

Etkileyici Doğal Bukleler

Doğal bukleler elde etmek için öncelikle saçlarımızı atkuyruğu yaparak toplayalım. Daha sonra topladığımız atkuyruğunu beş eşit parçaya bölelim ve saç tutamlarına maşa uygulayalım. Maşa uygulaması sonrasında saçlarımızı salalım ve öne doğru eğilerek saçlarımızı havalandıralım. Buklelerin kalıcılığını artırmak için sprey kullanalım.

Sıkı Görünüm At Kuyruğu

Günlük kullanım adına oldukça ideal olan sıkı atkuyruğu modelli yapımı için saçlarımızı tepeden toplayalım. Toplama sırasında sıkı görünüm elde etmek için saçlarımıza saç köpüğü sıkalım. Eğer daha volümlü bir atkuyruğu elde etmek isteyenlerdenseniz öncelikle saçlarınızın bir tutamını tarak aracılığı ile kabartarak toplamalısınız. Ardından saçlarınızı sarmalı ve tekrardan atkuyruğu yapmalısınız.

Örgülü Topuz Modelleri

Trend görünümün vazgeçilmezleri arasında yer alan örgülü topuz modelleri bu sezon da çok moda. Bu saç modeli için öncelikle saçlarımızı ortadan ikiye doğru ayıralım. Saçımızı her iki tutamını da yukarıdan toplayalım. Ardından saçlarımızı örelim. Ördüğümüz saçları tokanın etrafına dolayarak tel toka aracılığı ile tutturalım.

Dalgalı Saçlar ile Trend Görünüm

Eğer dalgalı saçlara sahipseniz birbirinden özel saç modellerinden yararlanarak tarz yaratabilirsiniz. Öncelikle saçlarımızın buklelerini maşa aracılığı ile çoğaltalım ve ardından sprey ile sabitleyelim. Bukleleri parmaklarımız aracılığı ile açarak havalandıralım. Saçımızın perçem kısımlarını öne doğru ayıralım ve geriye doğru tarayarak bombeli görünüm elde edelim. Geriye doğru aldığımız saçları tel toka aracılığı ile tutturalım ve sprey kullanarak sabitleyelim. Oldukça kullanışlı bir saç modeli olan dalgalı saçlar aynı zaman da farklılığın ön plana çıkmasına imkan tanıyacaktır. En özel saç modelleri ile trend görünüme kavuşmanın zamanı.

 

CEVAP VER