Kadın ve erkek saç bakımı nasıl yapılmalı

364 views
Kadın ve erkek saç bakımı nasıl yapılmalı

Saç insanların dış görünüşünü gösteren en büyük etkenlerden biridir. Özellikle bayanlar bu konuda çok hassas davranmaktalar. Gün içerisinde kendinizi enerjik hissetmenize yardımcı olan saçların bakımı da çok önemlidir.

 

Kadın saç bakımı nasıl yapılmalı?

Erkekler ile kadınlar arasındaki hormonal dengeler farklı olduğundan farklı şekilde çalışmaktalar. Bu yüzden kadınlar erkeklerden farklı olarak bakım yapmaktalar. Kadın saç bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken ilk adım, saçın temizliğidir.

Temizliği düzenli olarak yapılan bir saçın bakımı da o kadar kolay olacaktır. Saç diplerinde oluşan kepeklenme, kabuklanma, yağlanma gibi sorunları ortadan kaldırmak için bitkisel özlü şampuanlar kullanmak gereklidir. Bitkisel özlü şampuan kullanımından sonra saçlarda hafifleme ve yumuşama görülmektedir. Korkmayın bu saçınızın temiz olduğunu gösterir. Şimdi saçınızın ıslaklığını havlu yardımı ile alın, fakat saçınız nemli kalsın. Saçların neminden faydalanarak güçlendirmek için bakım serumları, bakım yağları ve bakım spreyleri kullanılır. Bakım periyotlarını düzenli bir şekilde uygularsanız saçınızdaki farklılıkları sizde gözle görebilirsiniz.

 

 Kadın saç bakımı nasıl yapılmalı?

Erkek saç bakımı nasıl yapılmalı?

Erkek saç bakımı kadınlara göre daha dar bir yelpazede olsa da Temel olarak saç temizliği ilk aşamadadır. Gün içerisinde kullanılan saç spreyleri, joleler, wax tarzı saça şekil vericiler bunlardan saçın arındırılması gereklidir. Doğal bitki özlü şampuanlar ile saç dipleri temizlenmelidir. Temizlenen saç hafif nemli bırakılarak saç tipine göre bakım yağı, serum yada saç bakım spreyleri kullanılabilir. Bu bakım düzenli olarak yapıldığında saçtaki güçlenmeyi gözle görülür derece hissedeceksinizdir.

Erkek saç bakımı nasıl yapılmalı?

CEVAP VER