Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

224 views
Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?
Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak bakımı konusunda dışarıdan bir uzman ya da profesyonel desteği almanıza gerek yok.

Hem sağlık ve hem de görünüş açısından son derece önemli olan tırnak bakımını herkes evinde kendi başına yapabilir. Bir ortama girdiğinizde, elinizi tokalaşmak için uzattığınızda ilk dikkat çeken şey tırnaklarınızdır. Bu noktada doğal olarak tırnaklarım nasıl düzelir, tırnak bakımı nasıl yapılır gibi sorular gündeme geliyor.

Tırnak Bakımı Zahmetsiz Bir İştir, Yeter Ki Özen Gösterin

Tırnakların bakımlı olması sizi sosyal hayatınızda birçok açıdan ön plana çıkartır. Özellikle kadınlar için daha fazla önem taşıyan bu konu ojeli tırnaklar şeklinde anlaşılmamalıdır. Kastettiğimiz şey ojeli değil bakımlı tırnaklardır. El ve tırnak bakımı kadın erkek fark etmeksizin herkes için sağlık ve kişisel bakım açısından son derece önemlidir. Ayrıca tırnak bakımı birkaç ana başlığı içeren çok basit bir konudur.

Tırnak Kesimi

Tırnak kesimi için en doğru zaman duş sonrasıdır. Elleriniz doğal olarak nemli bir haldeyken tırnaklarınızı kesmeniz daha sağlıklı olacaktır. Kesim işlemini tamamladıktan sonra nemlendirici ile tırnaklarınızın çevresini yumuşatabilirsiniz. Bir de püf nokta: Tırnak makasını ıslatırsanız tırnaklar sağa sola dağılmaz. Tırnak bakımı kadar kesilmiş tırnakların durumu da önemlidir.

Tırnak Törpüleme

Sürdüğünüz krem iyice emildikten sonra tırnaklarınızı törpülemeye başlayabilirsiniz. Bu aşamaları doğru bir şekilde düzenli olarak yaparsanız sağlıklı tırnaklara sahip olursunuz.

CEVAP VER