Göz Altı Morlukları ve Torbalar Nasıl Geçer?

385 views
Göz Altı Morlukları ve Torbalar Nasıl Geçer?
Göz Altı Morlukları ve Torbalar Nasıl Geçer?

Yüz estetiği, sadece kadınlar değil her bireyde önemli olan unsurlardan biridir. Göz altı morlukları ve torbaları estetiği bozar ve kişiyi rahatsız eder.

Göz Altı Morlukları

Göz altı morlukları iki tipte incelenir. Birincisi vasküler tip morluk, ikincisi ise pigmente tip morluktur. Vasküler tipteki gözaltı morluğu göz çevresinde bulunan deri altındaki damarlardaki kanın dışa akabilmesine bağlı olan dolaşımın yavaşlaması olayıdır. Bu durumu tetikleyen etkenler ise yatış pozisyonu, yorgunluk ve uykusuzluk gibi damar durumunun etkileneceği şeylerdir. Kişilerde her iki tip morluk olabileceği gibi yalnızca birinden birisine de rastlanır.

Morlukların Tedavi Edilmesi

Göz altı morluklarının tedavisinde ilk bakılacak şey morluğun sebebidir ve tedavi bu sebebe yönelik belirlenir. Vasküler tipteki morlukta göz çevresindeki damarların yok edilmesi mümkün olmadığından damar ve deri alası kesilir. Bunun yolu da damar ve deri arasına hyarulanik asit enjekte edilmesidir. Bu şekilde damarlardan çıkan kan göz alına çok daha az ulaşır ve deride morluk etkisi azalmış olur.

Morluğun nedeni pigmentasyonsa bunun çözümünde ilk olarak gözaltına uygun ağartıcı ürünler kullanmaktır. Maskeler ve peelingler oldukça yarar sağlayan ürünlerdendir. Dahası sürekli uygulayacağınız pirinç kürü gayet başarılı sonuçlar verir. Aynı zamanda lazer yöntemleri de vardır. gözaltına uygulanan Q anahtarlı lazer başlıkları deriyi soymakla beraber ağartır. Bu tekniklerin birini veya birkaçını uygulamakla oldukça fayda göreceksiniz.

CEVAP VER