Diyetisyenlere En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

239 views

Bugün farklı bir konsepti siz değerli okuyucularımıza sunacak ve diyetyisyenlere en çok sorulan sorular ve cevapları hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Türkiye genelinde özellikle diyetisyen kullanımı son derece ciddi bir şekilde artış gösterdi. Fazla kilolarından rahatsız olan tüm kadınlar artık profesyonel destek alabilmek için ciddi anlamda somut adımlar atıyor.

Diyetisyenler, gerek müşterilerinden ve gerekse internet üzerinden özellikle 4 ana soru ile karşı karşıya kalıyor ve bu soruların yanıtını enine boyuna vermek istiyor. Bizlerde bu dört soruyu yine bizzat diyetisyenlere danışarak sizler için derledik ve fikir sahibi olabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapma yoluna gideceğiz.

Diyetisyenlere En Çok Sorulan Sorular

Çok fazla soru var ancak özellikle en çok ön planda tutulan seçenekler üzerinde durmak istedik ki sizlerin de bu anlamda net bir şekilde fikriniz olsun. İleriye doğru daha somut adımlar atabilin istedik. Şimdi başlayalım.

1# Vücuttaki Ödem İçin Neler Yapılmalı?

Vücuttaki ödem birikimi genel itibari ile birçok farklı hastalığa bağlı olarak ortaya çıkabilir. Hal böyle olunca genel bir sağlık taraması çok önemlidir. Ödem genellikle vücutta su birikmesi olduğu için sindirim sistemi faaliyetlerinizi harekete geçirmek de bir o kadar önemlidir. Ödem çayı tarifi bu anlamda sizler için hayat kurtarıcı bir seçenek olacaktır.

2# Palm Yağı Gerçekten Zararlı Mı?

Bir dönem Nutella markasını karalamak için çıkarılmış hurafedir. Palm yağı, tamamen bitkisel ve doğal özlerken elde edilir ve sağlıklı bir tüketim ürünüdür. Ancak her ne olursa olsun tüketimini yapacak iseniz kaliteli ve dikkatli bir şekilde seçilmesi son derece önemli gıda maddeleri arasında ilk sırada yer alır. Dikkatli olmakta ciddi anlamda fayda var.

3# Chia Tüketimi Ne Kadar Olmalı?

Chia tohumu, insan vücudu için OMEGA 3 besini anlamında en ideal seçeneklerden birisidir ve uzmanların da araştırmaları gösteriyor ki günlük 2 yemek kaşığı (48 gram)’dan fazla Chia tohumu tüketimi çok da fazla önerilmez.

4# Limon Zayıflamaya Yardımcı Mıdır?

Limonun zayıflama etkisi ile alakalı araştırmalar hala devam ediyor. Ancak genel araştırmalar gösteriyor ki cilt kanseri riskinin önüne geçmenize yardımcı olduğu gibi zayıflama üzerinde de etkili rol oynar.

CEVAP VER