Eşli Egzersiz ile güzel vakit geçirip zayıflayabilirsiniz!

1.250 views
Eşli Egzersiz ile güzel vakit geçirip zayıflayabilirsiniz!

Partnerinizle birlikte yapacağınız spor bir yandan ilişkinizi güçlendirir diğer yanda da zayıflayabilirsiniz. Uzmanlar eşli yapılan sporda dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili şunları söyledi;

Eşli egzersiz yaparken en az 2 kişi bulunmalıdır. Partnerinizle yapacağınız eşli egzersiz yoğun iş hayatınızda birbirinize vakit ayırmanıza ve birlikte paylaşımda bulunmanıza olanak sağlamaktadır. Bu yöntemde önemli bir nokta eşli egzersiz de kişilerin spora tam katılımının olması gerektir. Bu metot ilişkilerdeki bağları güçlendiren etkin bir metottur.

Eşli Egzersiz ile güzel vakit geçirip zayıflayabilirsiniz!

 

Eşli egzersiz kişilerin spor yapmasını keyifli bir hale getirir. Bazen siz bacak kaslarınızı açarken onunda kol kaslarını gevşetmesi sizi isteklendirir. Spor yaparken kişilerin istekli olması paylaşımlarının çoğalmasına ve daha eğlenceli vakitler geçirmesine yardımcı olmaktadır.

Siz “bir kaç cm daha incelmem lazım” veya  “zayıflamak istiyorum ama eşimle de vakit geçirmek istiyorum” diyorsanız eşinizi kapıp eşli egzersiz ile spor yapın.

Eşli Egzersiz ile güzel vakit geçirip zayıflayabilirsiniz!

 

Eşli çömelme egzersizi (couple squat )

Eşinizle karşılık durun ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak birbirinizin el bileklerinden kavrayınız. Yere doğru çömelirken eşinizin gözlerine bakarak çömelin ayağa kalkarken mümkün olduğu kadar ayak uçlarınızda kalkın. Eğer diz probleminiz varsa yarım çömelip kalkabilirsiniz. İlk etapta 3 set 10 tekrarla başlayabilir sonralarında 3 set 20 tekrara kadar çıkabilirsiniz.

Eşli çömelme egzersizi (couple squat )

Eşli çömelme egzersizi (couple squat )

 

 

 

Eşli iç bacak egzersizi (couple inner squat)

Eşli egzersiz de bir diğer yöntemimiz eşinizle yan yana durup bacaklarınızı açabildiğiniz kadar açıp kollarınızı yana doğru açarak dirsekten bükünüz. Bu pozisyonda gövdenizin dik olması önemlidir. Ayağa kalkarken biriniz sağ ayağı kaldırırken diğeriniz sol ayağını kaldırarak ellerinizi şaklatın. Ve tekrardan başlangıç pozisyonuna dönünüz. Bu eşli egzersiz 20 tekrar yapılarak bacak kaslarının çalışması sağlanmaktadır. Dilerseniz bacaklarınıza 0,5 kg ve 1 kg ağırlık takarak kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Eşli iç bacak egzersizi (couple inner squat)

 

Eşli iç bacak egzersizi (couple inner squat)

 

Unutulmaması gereken önemli bir uyarı da bulunmak istiyorum. Hiç bir egzersiz sizin hayatınızdan daha önemli değildir. Hareketi tam yapamayabilir veya zorlanabilirsiniz. Size uygun olan tekrar sayısına göre hareketleri yapınız. Egzersiz esnasında bir ağrınız oluşursa hareketi hemen bırakıp doktorunuzla kesinlikle irtibata geçiniz.

 

 

CEVAP VER