Çiftler meme estetiği için birlikte karar veriyor

263 views
En fazla yapılan estetik operasyonlarından biri olan meme estetiği için birçok kadın muayeneye eşiyle birlikte gidiyor.

Estetik cerrahi operasyonları içinde burundan sonra en fazla yapılan estetik cerrahi girişimi olan meme estetiği ile kadınların arzu ettikleri meme görünümüne kavuşmaları mümkün olabiliyor.

Meme büyütme ameliyatı yaptıran kadınların çoğunun muayeneye eşi ile geldiğini, silikon tercihlerini beraber yaptıklarını dile getiren Estetik cerrahi uzmanı Op. Dr. Defne Erkara, erkeklerin daha çok damla silikon, kadınların ise yuvarlak silikon tercih ettiklerini belirtiyor.

Çiftler yeni meme görünümüne birlikte karar veriyor

Kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemli bir cinsel obje olan memenin estetik ile yeni bir görünümüne çiftlerin birlikte karar verdiğini söyleyen Op. Dr. Defne Erkara, “Meme dokusu az olduğunda kilo alma ile istenilen kıvamda büyümüyor. Yeterli ölçüde olduğunda ise kilo alıp verme ve doğumlardan aşırı etkileniyor. Kolayca sarkıyor ve şekil bozukluğuna uğruyor. Kadınlar için olduğu kadar partnerleri için de meme önemli bir cinsel obje. Bundan dolayı meme estetiğine başvuru için gelen hastaların yüzde ellisi görüşmeye eşleri de birlikte geliyor. Görüşmenin muayene bölümünde hasta ile yalnız kalarak onu dinliyor ve operasyon konusunda bilgi sahibi olmasını sağlıyorum. Sonrasında da eşi ile birlikteyken bilgi vermeye devam edip, eşinin de soruları varsa onları cevaplıyorum. Bu konuşmalar sırasında eşlerin meme estetiğine bakışlarını da anlıyorum. Görüşmeye eşleri ile birlikte gelen erkeklerin çoğunun konu hakkında oldukça fazla bilgisi oluyor. Erkekler, mümkün olduğu kadar doğal görünüm tercih ediyorlar. Bundan dolayı meme büyütme yapmamız gereken hastalarımızın eşlerinin tercihi daha çok damla silikondan yana oluyor.”

Bayanlar dolgun görünüm istiyor

Bayanların meme estetiğinde dolgun görünümden yana olduklarının altını çizden Op. Dr. Defne Erkara, “Meme bezi ayakta durulduğunda aşağı kısmı daha dolgun olan bir organ. Bu nedenle yuvarlak protezlerden daha sonra piyasaya sürülen bu damla silikon ile doğal meme görünümü taklit ediliyor. Bayanların çoğunluğu ise kıyafetlerini serbestçe giyebilme taraftarı olduklarından memenin doğallıktan çok üst kısmının dolgun olmasını önemsiyor. Yerçekimi acımasız. Zamanla yuvarlak, üzeri dolgun olan protez bile damla görüntüsü alıyor. Bu nedenle mümkün olduğunca memenin üst kısmının dolgun kalması avantaj gibi duruyor. Bu aşamada karar için gerekli tüm bilgiler sonrasında eşler arası alınan ortak karara göre hareket etmek her iki tarafın mutluluğu açısından önem taşıyor.”

CEVAP VER