Olmazsa Olmaz Romantik Filmler Listesi

278 views
Olmazsa Olmaz Romantik Filmler Listesi
Olmazsa Olmaz Romantik Filmler Listesi

Son dönemlerde sinema perdesinde romantik filmler konusunda ciddi anlamda farklı projeleri görebilme şansına sahip oluyoruyz. Türkiye’de de sinema sektörünün çok ciddi anlamda büyümesi ile birlikte yaşanan gelişmeler, beraberinde çok daha ilgi çekici seçenekleri getirdi. Ancak sizlere bu anlamda çok önemli birkaç film önerimiz olacak.

En iyi aşk filmleri listesi ile alakalı olarak dünya genelinden insanların yorumlarını derledik ve filmleri sizler için inceledik. Tabi ki filmler içerisinde ciddi anlamda efsaneleşmiş seçenekler de var. Ancak genel itibari ile filmlerin gişeleri de aslında kalitesini çok ciddi anlamda kanıtlıyor. Aşağıdaki listeye bir de siz bakın. Pişman olmayacaksınız.

En İyi Romantik Filmler Listesi

Listemiz içerisinde esas konusu aşk olan filmleri bulacaksınız. Romantik komedi, dram ya da bu gibi diğer türevleri de içeren filmler yine ön planda olacak. Kısacası tek bir başlık altında doğrudan en iyi ve en çok seyredilen filmleri bulabileceksiniz. Daha iyilerini daha farklı şekillerde yakın bir zaman dilimi içerisinde web sitemizde sizlere sunmaya devam edeceğiz.

1-) Rüzgar Gibi Geçti (1939 – IMDB: 8,2)

Geçmişten günümüze en ciddi şekilde fark yaratan filmlerden birisi. Hollywood’un en eski ve en unutulmaz aşk filmlerinden birisi. İçerisinde dram, komedi ve aklınıza gelebilecek her telden seçeneği barındırıyor.

2-) Titanic (1997 – IMDB: 7,5)

Tam anlamı ile bir efsane. James Cameron kaleminden dökülen mükemmel bir aşk filmi. Hala dünya genelinde gişe rekortmeni projeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

3-) İhtiras Rüzgarları (1994 – IMDB: 7,2)

Brad Pitt filmleri içerisinde unutulmazlar arasında yer verebileceğimiz en iyi seçeneklerden birisi. Aiden Quinn ile birlikte mükemmel bir aşk öyküsü.

4-) Grease (1978 – IMDB: 7,0)

Müzikal türünde aşk filmlerinden birisi. Dünya sinemasına John Travolta ve bu gibi daha birçok ismi kazandıran proje, müzikleri ile de kısa zaman içerisinde dilimize dolandı.

5-) Hayalet (1990 – IMDB: 6,9)

Nam-ı değer GHOST. Dünya sinemasının hala unutumadığı efsane filmlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Patrick Swayze ve Demi Moore ikilisinin efsaneleştirdiği harika bir yapım.

6-) Özel Bir Kadın (1990 – IMDB: 6,7)

Julia Roberts ve Richard Gere ikilisini bir araya getiren bu mükemmel proje, hala günümüzde de en çok sevilen ve beğenilen projeler arasında.

7-) Melekler Şehri (1998 – IMDB: 6,7)

Meg Ryan ve Nicolas Cage ikilisinin unutulmaz projesi. Konusu itibari ile de kısa zaman içerisinde fark yaratan bir proje. Hala en çok izlenen filmler listelesinde ilk sıralarda yer almayı başarıyor.

8-) Bridget Jones’un Günlüğü (2001 – IMDB: 6,7)

Cinsellik odaklı filmlerden de birisi olması münasebeti ile ciddi anlamda ilgi gören bir proje oldu. Amerika gündeminde de en çok konuşulan filmler arasında.

9-) Aşk Sarhoşu (2010 – IMDB: 6,6)

Popüler sinema döneminde yapılmış olan en ilgi çekici ve en kaliteli film projelerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor.

10-) Sen Uyurken (1995 – IMDB: 6,5)

Dram türünde aşk filmlerini sevenler için en iyi alternatiflerden birisi olarak da ön plana çıkan harika bir başyapıt.

CEVAP VER