Bel bölgesini eritmenize yardımcı olacak altın kurallar!

149 views
Bel bölgesini eritmenize yardımcı olacak altın kurallar!

Gün içerisinde tükettiğiniz gıdalar size şişkinlik yapabilir. Özellikle soya, mısır ve bitkisel yağlar. İşte bel bölgesini eritmenize yardımcı olacak öneriler…

  •  Toksinli içeceklerden uzak durun

Hazır olarak satılan ürünlerde glikoz şurubu ve bol miktarda şeker vardır. Bunları gün içerisinde eritemediğiniz takdir de vücut stoklama yapar.  Bu da bel bölgesinde yağlanma yapar.

  • Doğal gıdalar tüketin

Tarım ilaçları az kullanılan ürünleri tüketmeniz daha sağlıklıdır. Örneğin; Elma, kereviz, renkli biber, şeftali, çilek, ıspanak, nektarin, üzüm, fasulye, marul, salatalık, yaban mersini ve patates. Bunlar tarım ilacına daha az maruz kalan ürünlerdir.

  • Paket sütler ne kadar işe yarar?

Paket sütler hazımsızlık ve şişkinlik yapabilir. Bunun yerine evinizde hazırlayabileceğiniz hindistan cevizi sütü kullanın.  Bu ürün ile ihtiyacınız olan süt miktarını almış ve bel bölgesinde incelmeleri gözle görülür biçimde test etmiş olursunuz.

  • Gün içerisinde bol bol su tüketin

Gün içerisinde bol bol su tüketin. Tüketilen su sindirim sistemini harekete geçirerek bel bölgesinde yağlanmayı azaltır.

  • Stresten uzak durun

Stresli bir ortamda çalışmak sizi bir şeylere yönlendirecektir. Bu da gereksiz tüketimlere ne olur. Vücuda giren gereksiz gıdalar, yağlanmaya ve şeker stoklamasına neden olmaktadır. Gün içerisinde eritemediğiniz gıdalar zamanla vücutta yağlanma ve sıvı kaybına neden olmaktadır.

 

Öğün eksiltmeden kilo vermenin sırrı

CEVAP VER