Öğün eksiltmeden kilo vermek istermisiniz?

212 views
Öğün eksiltmeden kilo vermek istermisiniz?

Kilo vermek her kadının istediği bir şeydir. Fakat bunun için düzenli spor ve yemek alışkanlıklarını düzeltmek gereklidir. Sizde spora vakit bulamıyorsanız, uzmanlar tarafından önerilen tavsiyelerle rahatlıkla kilo verebilirsiniz.

İşte spor yapmadan kilo verdirecek öneriler…

  • Yemekten önce mutlaka bir bardak su için

Bu taktik size tokluk hissi vererek fazla tüketimlerde bulunmanızı önlemektedir. Vücut susuz kaldığında açlık kanseri yüksek olduğundan bir an önce şekerin dengelenmesi için beyine uyarı vermektedir. Bu da yemek yerken ne kadar tükettiğinizin hesabını yapamamanıza neden olmaktadır.

Yemekten önce mutlaka bir bardak su için

  • Öğünlerde değişikler yapın

Salatalarda tüketilen soslar size kalori aldırmaktadır. Bunlar yerine sirke ve diğer yeşilliklerle tüketimlerinizde değişiklikler yapmalısınız. Kurutulmuş meyveler yerine taze meyvelerin tüketimini arttıracak vücuda fazla kalorinin girmesini engellemiş olursunuz.

Öğünlerde değişikler yapın

  • Tatlı ihtiyacınızı bitter çikolata ile karşılayın

Ufak atıştırmalıklar yerine, tatlı ihtiyacınızı bitter çikolata gidermeniz fazla kalorilerden kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Çünkü, bitter çikolatanın verdiği doygunluk hissi 1-2 dilim çikolatadan sonra kendini hissettirmeye başlayacaktır.

Tatlı ihtiyacınızı bitter çikolata ile karşılayın

  • Öğünlerinizde küçük tabaklar kullanın

Küçük tabaklarda yediğiniz yemek, size doygunluk hissi verecektir. Çünkü, kilo vermek te en önemli şey vücuda giren kaloriyi hesaplayabilmektir. Küçük tabaklarla yediğiniz öğünleri hesaplamanız daha kolay olacaktır.

Öğünlerinizde küçük tabaklar kullanın

  • Yürümekten korkmayın

Eğer sizinde spor yapmaya zamanınız yok ise uzun yada kısa mesafe demeden yürüyün. Çünkü vücut yakamadığı fazla enerjisini stoklar ve vücutta şişkinlik yapmaktadır.

Yürümekten korkmayın

  • Hazır içecekler yerine su tüketin

Yemek yerken veya atıştırmalıklar tüketirken yanında olmazsa olmazdır içecekler. Kola, hazır meyve suları gibi içecekler size farkında olmadan kilo aldırmaktadır. Onun yerine bol miktarda su için. Suyunuza ekleyeceğiniz nane ve limon ile ufak değişiklikler yaparak tüketebilirsiniz.

Hazır içecekler yerine su tüketin

 

CEVAP VER