Sizde hızlı bir şekilde göbek ve kalçanızı eritebilirsiniz!

334 views
Sizde hızlı bir şekilde göbek ve kalçanızı eritebilirsiniz!

Göbek ve kalça bölgenizdeki kilolarınızdan kurtulmak ister misiniz? Eğitmenlerin önerileri doğrultusunda kısa zamanda eritmek istiyorsanız günlük yaşantınızda kolaylıkla yapabileceğiniz Köprü egzersizini önermektedir.

Egzersiz size ilk başta yabancı gelebilir ama yazının ilerleyen kısımlarında tanıdık gelecektir. Eğitmenler kısa zamanda sonuç alabileceğinizi garanti etmektedir.

Bu direnç arttıran egzersizin profesyoneller tarafından genellikle uygulanmasının nedeni, vücudun orta bölgesini sıkılaştırmak için en etkili yöntem olmasıdır. Köprü egzersizi, daha çok göbek bölgesini çalıştırdığı görülse de kalça ve popo bölgesinde de etkili olmaktadır. Egzersiz, kas yapmaya etki ettiği gibi vücuda esneklikte kazandırıyor.

İşte, göbek ve kalçanızı şekillendirmek için yapmanız gereken en etkili ve basit köprü hareketleri…

Bu egzersizleri spor eğitmenleri 15-20 tekrar ile üç set halinde yapılmasını öneriyorlar.

Basit Köprü Egzersizi

Sırt üstü uzanıp, dizlerinizi bükerek, ayaklarınızın zemine sağlam bir şekilde bastığından emin olun ve kollarınızı sağ ve sola doğru uzatın. Egzersiz esnasında kalçanızı yerden yukarıya doğru kaldırın. Bedeniniz, diz kısmından omuz kısmına kadar düz bir koridor oluşturacak şekilde kalçanızı yukarıya doğru yükseltmenizden oluşmaktadır. Karın ve kalça kaslarınızı sıkarak iki saniye kadar bu pozisyonda bekleyin. Sonra kalçanızı yavaş bir şekilde zemine indiriniz. Hareketi 15-20 defa tekrarlayın.

Basit Köprü Egzersizi

Eller Üstünde Köprü Egzersizi

Yine basit köprü pozisyonunu alarak ellerinizin üstünde sehpa poziyondaymışssınız gibi bedeninizi yukarıya doğru kaldırın. Bu egzersiz, karın ve kalça kaslarınızı sıkılaştırıp direncinin artmasını sağlamaktadır.

Eller Üstünde Köprü Egzersizi

Tek Taraflı Köprü Egzersizi

Egzersize başlamadan önce basit köprü pozisyonunu tekrarlayın. Bir dizinizi göğsünüze doğru çekerek kalçanızı basit köprü egzersizinde olduğu gibi yerden yukarıya doğru kaldırın. Egzersizi, diğer dizinizi çekerek tamamlayın. Bu hareketi de 15-20 defa tekrarladığınızda size kısa zamanda görmek istediğiniz forma kavuşturacaktır.

Tek Taraflı Köprü Egzersizi

 

Tek hareketle düzgün kalçalara sahip olabilirsiniz!

CEVAP VER