Bel ve Kalça Bölgesinde İncelme için Egzersiz Hareketleri

389 views

Bölgesel incelme ile alakalı olarak yazı dizilerimiz tüm hızı ile devam ediyor. Yağ yakmaya yardımcı egzersizler, günümüzde her kadının en çok araştırdığı olmazsa olmaz tekniklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Kısa bir zaman dilimi içerisinde herkes tarafından benimsenen bu egzersizler, aslında sağlıklı bir yaşamın da anahtarı olarak göze çarpıyor.

Bel ve kalça bölgesinde kalıcı incelme, doğrudan o bölgelerin yağlarını yakmak ile alakalıdır. Kısacası kalıplaşmış yağlar da kendisini en çok bu bölgelerde gösterdiğinden dolayı zaman içerisinde lazer liposuction gibi yöntemler kadınlar için iyi bir alternatif olarak dikkatleri üzerine çekti demek yanlış olmaz sanırım. Şimdi egzersiz hareketlerimizi inceleyelim.

Bel ve Kalça Bölgesinde İncelme Egzersizleri

Kaslar, zaman içerisinde hareketsiz kaldıkça çok ciddi anlamda hantallaşır ve kan akışı yavaşlar. Bu süreç içerisinde yağlar bu bölgede birikir ve kalıp haline gelebilir. Selülit, basen ya da bu gibi akla gelebilecek diğer görsel sorunlar hızlı bir şekilde kendini gösterir. Ancak egzersiz, her zaman fit kalabilmek için olmazsa olmazlardan birisidir.

Bacak Kaldırma

Kan akışını hızlandıracak ve o bölgedeki yağları hareketli hale getirip yakacak en etken egzersiz yöntemlerinden birisidir. Her gün mutlak surette uygulanması gereken son derece etkili bir egzersiz tekniğidir. Görüntüsü de aşağıdaki gibidir.

Kalça Kaldırma

Bel bölgesinin ciddi anlamda hareketli hale gelmesine yardımcı olan bu egzersiz, özellikle karın kısmının yanlarında birikmiş olan yağların yakılması ve oradaki yağların hareketli hale gelmesini sağlar. Spor uzmanlarının herkes için önerdiği egzersiz yöntemlerinden birisi olarak da dikkatleri çeker.

Dairesel Bacak Hareketleri

Bacak bölgesini yine ciddi anlamda zorlayan bu egzersiz, kasık bölgesinden aşağıya kadar tüm o bölgedeki kasların çalışmasına destek veren zor bir harekettir. Kaslarınızı zorlayana kadar tekrar edilmelidir.

Çömel – Kalk Egzersizi

Çömel kalk, özellikle tüm vücudun çalışmasına yardımcı olan egzersiz tiplerinden birisidir. Her ne olursa olsun gün içerisinde 50 tekrara kadar yapılmalıdır. Bu sayede vücudunuzdaki kasların genelinin çalışması sağlanabilir.

CEVAP VER