Spor Yapan Erkekler için Beslenme Önerileri

197 views
Spor Yapan Erkekler için Beslenme Önerileri
Spor Yapan Erkekler için Beslenme Önerileri

Bugün ki makalemizde farklı bir alana eğilim gösterecek ve spor yapan erkekler için beslenme önerileri hakkında sizlere fikirler sunacak, tüm konular hakkında en ince ayrıntısına varana kadar detaylar vereceğiz. Çalışan vücut, her zaman için muazzam seçenekleri sizlere sunar. Beslenme sistemleri, artık çok ciddi anlamda farklı seçenekleri sizlere sunuyor.

Her yaşın erkek vücudu için farklı beslenme şekilleri olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz sanırım. Tabi ki erkeklerin vücutları kadın vücuduna nazaran daha etkileyici seçenekleri bizlere sunar. Şimdi biraz daha derinlere inelim ve erkekler için de ideal seçenekleri sizlere sunalım.

Protein Alımı

Erkekler, özellikle hızlı bir şekilde yağ yaktıkları için protein alımı çok çok önemlidir. Spor yapan erkekler, bu anlamda vücutlarındaki yağ oranını hızlı yakar. Protein, kasa dönüşme açısından son derece önemlidir.

Kilo başına yaklaşık 1 gr. protein alımı son derece idealdir. Fazlası ise kas yapmak isteyen erkekler için en ideal imkanlardan birisi olacaktır.

Lifli Gıdalar

Düzenli beslenme seçeneklerini incelediğimiz zaman her beslenme uzmanının bu anlamda yeni seçenekleri incelediğini net olarak görebiliyoruz. Lfli gıdalar, sindirim sistemini son derece olumsuz etkileyen seçeneklerden birisi olarak da dikkatleri çeker.

Kivi, avakado, domates, salatalık gibi besinler lif içeren gıdalardır. Dolayısı ile sindirim sistemini son derece olumsuz etkileyen seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Lifli gıda tüketimi çok çok önemlidir.

Kalsiyum Alımı

Kadınlar için olduğu sanılan kalsiyum, erkek vücudu için de son derece önemli seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çeker. Kalsiyum alımı kesinlikle ama kesinlikle ihmal edilmemelidir. Kalsiyum alımına yönelik uzman önerilerini dikkate alarak en ideal seçenekler fark yaratır. Türkiye genelinde özellikle bu seçenekler ciddi anlamda fark yaratıyor.

Spor yapan erkekler, kalsiyum oranını vücutlarında dengeleyebilirler. Bu da beraberinde iyi seçenekleri de getirir.

CEVAP VER