Kısa zamanda vucüt sıkılaştırmak için altın öneriler!

456 views
Kısa zamanda vucüt sıkılaştırmak için altın öneriler!

Vücudunuzu sıkılaştıracak, ince görünmenize yardımcı olacak etkili yollar mı arıyorsunuz? Bu hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak birkaç egzersiz önereceğim. Öncelikle kalorilerinizi yakarak vücudunuzu sıkılaştıran bu egzersizleri mutlaka uygulamalısınız.

Ancak şunu da deyinelim, egzersiz tek başına hiçbir zaman mucizevi etkiler yaratamaz. Egzersizin yanında sağlıklı beslenmeniz ve düzenli uyku alışkanlıkları da gerekmektedir.

İşte vücudunuzu sıkılaştıracak ve daha ince bir görünüme sahip olmanıza yardım edecek 7 egzersiz…

 

İp atlayarak vücut sıkılaştırmak

En son ne zaman ip atladığınızı bir düşünün? Büyük ihtimalle çok uzun zaman önce, çocukluğunuzda… Oysa ip atlamak hemen hemen her yerde rahatlıkla yapabileceğiniz en kolay egzersizdir. İp atladığınız zaman içerisinde diğer egzersiz çalışmalarından çok daha fazla kalori yakmanızı sağlayacak aynı zamanda eğlenceli de vakit geçirmenize yardımcı olacaktır.

İp atlayarak vücut sıkılaştırmak

Çömelme (Squat) ile vücut sıkılaştırmak

Tüm vücudunuzu harekete geçirecek bu egzersiz, bütün kas gruplarını birlikte çalıştırmaktadır. Bu güçlü egzersiz, kalçalarınızı sıkılaştırmaya, vücudunuzda kalori yakmanıza yardımcı olmaktadır. Kalori yakmanızı artırmak ve kalp ritminizi hızlandırmak için zıplayarak çömelme hareketi yapabilir ya da çömelme hareketinde kalıp elinize alacağınız ağırlıkla hem kalori yakabilir hem de direncinizi artırabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan squat egzersizi, vücudunuzun şeklinizde değişim yapması kadar fiziksel sağlığınızı da geliştirmektedir. Tüm gününüzü oturarak geçiriyorsanız, ciddi hastalık riskiniz daha yüksek demektir. Öyleyse bulduğunuz boş zamanları bu hareketi yaparak değerlendirebilirsiniz. Yemek pişerken, su ısıtıcısında su kaynarken ya da bilgisayarın açılmasını beklerken rahatlıkla bu egzersizi yapabilirsiniz.

Çömelme (Squat) ile vücut sıkılaştırmak

Şınav ile vücut sıkılaştırmak

Çoğu insan bu egzersizi zor bulduğu için yapmayı tercih etmemektedir. Farklı şınav pozisyonları ile omuzlarınızda ve kollarınızda farklı kas gruplarını çalıştırabilirsiniz. Sizin için zor olan şınav hareketini en azından deneyebilirsiniz. Şınav, sadece üst gövdeniz için değil, tüm vücudunuzu çalıştırır. Haftada birkaç gün çekilecek düzenli şınav kollarınızın fit görünmesine ve totalde vücudunuzun sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca şınav çekmek, kalp ve kardiyovasküler sağlık için de iyi olduğu gibi duruşunuzu düzeltmenizi desteklemektedir.

Şınav ile vücut sıkılaştırmak

Lunge (Öne sıçrama) ile vücut sıkılaştırmak

Lunge egzersizinin Türkçesi öne atılım, sıçrama hareketi olarak tanımlayabiliriz. Bacak kaslarını sıkılaştırmayı sağlayacak bu hareket, düzenli yapıldığında gözle görülür sonuçlar verebilmektedir. Bu egzersize destek olarak biraz kardiyo ve hareketi zıplayarak yaparak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Lunge (Öne sıçrama) ile vücut sıkılaştırmak

 

CEVAP VER