Hamilelik Döneminde Bulaşıcı Hastalıklar

122 views

Bugün sizlerle birlikte özellikle anne adaylarının en çok araştırdıkları konulardan birisi olan hamilelik döneminde bulaşıcı hastalıklar ile alakalı olarak birkaç önemli bilgiyi sizlere sunacak ve fikir edineceğiz. Ülkemiz genelinde özellikle hamilelik süreci ve sonrasında kadınların hastalıklar ile başı ciddi anlamda derde girmeye başladı. Doğru adımlar atmak bu noktada önem arz ediyor.

Hamilelikte sağlık en çok önemsenmesi gereken unsurlardan birisi. Bunun nedeni ise özellikle hamilelik döneminde vücudun direnç mekanizması kırılır ve kadınlar çok daha hassas hale gelirler. Bunun önüne geçebilmek ve doğru seçenekleri değerlendirebilmek adına böyle bir bilgilendirme makalesini sizlere sunma yoluna gittik. Daha fazlası için yorum alanlarımızı kullanını.

Hamilelik Döneminde Bulaşıcı Riskli Hastalıklar

Çok ciddi anlamda soru işaretleri söz konusu ve bu noktada doğru adımlar atmak sizler için olmazsa olmazlardan birisidir. Bulaşıcı hastalıkların önüne geçmeniz durumunda herhangi bir sorun olmaksızın süreci doğru yönetebilme şansına da sahip olabileceksiniz.

1# Su Çiçeği

Çocukluk dönemi hastalıklarından birisidir ve bulaşıcı riski son derece yüksektir. Bu süreçte su çiçeği geçiren biri ile asla ama asla temas etmemeniz gerekiyor. Aksi takdirde bu hastalık sizde çok daha vahim sonuçlar doğurabilir ve sıkıntı yaşama ihtimaliniz artar.

2# Kızamıkçık

Yine aynı şekilde küçük yaşlarda ortaya çıkan ve bulaşması halinde hamileliği ciddi anlamda riske atabilecek hastalıklardan birisi olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Kızamıkçık, genel itibari ile ilerleyerek sıkıntılı bir süreci beraberinde getirir.

3# Grip

Kış aylarının en büyük sorunlarından birisi. Grip bulaşıcıdır ve anne adayı grip olduğu zaman vücudun da hassasiyeti nedeni ile bunun çok kısa zaman içerisinde zatürre riskini beraberinde getirir. Anne ve bebek sağlığı için son derece sıkıntılı ve soru işareti oluşturacak durumlardan birisi olarak da dikkat çeker.

4# AIDS

Sonucu hayat kaybına kadar gidebilecek ve birçok farklı yolla bulaşabilen bu hastalıklardan ne olursa olsun uzak durmalı ve kendinizi birçok farklı şekilde önlemler alarak koruma yoluna gitmelisiniz.

CEVAP VER