Hamilelikte Cinsel İlişkinin Bilinmeyen Faydaları

308 views

Merak edilen konulardan birisi olarak dikkatleri çeken hamilelikte cinsel ilişkinin faydaları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Bu tip konularda çiftlerin çok ciddi anlamda kafalarında soru işaretleri ve çeşitli tedirginlikleri söz konusu ancak bilmediğiniz o kadar çok detay var ki bu detayları sizlere makalemiz içerisinde sunmak ve fikir edinmenizi sağlamak istedik.

Genel itibari ile kadın vücudunun çok ciddi anlamda farklılık yaşadığı bu dönemlerde en çok ön plana çıkan konulardan birisi olan cinsel ilişki safhasında aslında vücudunuza ne kadar faydalı olduğunu öğrendiğinizde aşağıda sunacağımız maddeler sizde çok ciddi şekilde şaşkınlık etkisi yaratacak diyebiliriz. Daha fazlası için yorum alanlarımızdan yorum bırakabilirsiniz.

Hamilelikte Cinsel İlişkinin Faydaları

  1. Öncelikle uyku düzeninizin çok daha iyi olmasına yardımcı olur. Daha rahatlamış, daha hafif ve daha huzurlu bir uyku imkanı sunduğu net şekilde açıklanmıştır.
  2. Vücudunun savunma sisteminin ciddi anlamda diri kalmasına ve gelebilecek mikroplara savaş açmasına da neden olan önemli madde cinsel ilişkidir.
  3. Cinsel ilişki keyif almanıza yardımcı olduğu gibi aynı zamanda vücudunuzun hareket etmesine ve kan dolaşımının hızlanmasına neden olacağı için aynı zamanda bir egzersiz olarak da nitelendirilebilir.
  4. Kan basıncı üzerinde de düşürücü bir etki gösterir. Vücudun kan basıncının yükselmesi bilhassa hamilelik döneminde çok ciddi bir tehlikedir ancak cinsel ilişki bunun kontrol altına alınmasına yardımcı olur.
  5. Ruh hali sorunları hamilelik döneminde daha çok kendini gösterir. Cinsel ilişki sayesinde ruh haliniz, hamileliğin getirdiği bunalım psikolojisinden çok çok daha uzak olacaktır.
  6. Stressiz bir gün geçirirsiniz. Cinsel ilişkinin ertesi günü rahatlamış, keyifli ve o rahatlığın verdiği huzur ile çok daha rahat bir süreç yaşarsınız.
  7. Normal doğum bildiğimiz gibi her zaman daha sağlıklıdır. Hamilelikte cinsel ilişki, doğum kasılmalarının ortaya çıkmasına yardımcı olur ve bu sayede normal doğum yapma oranınız artar.
  8. Hamilelik sonrası iyileşme sürecinizin çok daha az ağrılı ve çok daha az sancılı olmasına yardımcı olacağı gibi bölgesel iyileşme çok daha hızlı olur.

CEVAP VER