Göğüs sarkmasını engelleyen ve dikleştiren egzersizler!

1.002 views
Göğüs sarkmasını engelleyen ve dikleştiren egzersizler!

Göğüs sarkmalarını önleyebileceğiniz 8 muhteşem yöntem

Yaş ve diğer tetikleyici faktörler kadınların en değerli varlıkları olan göğüslerinin zamanla sarkmasına neden olmaktadır. Tıbbi ilaçlarla veya ameliyat masalarında engel olunabilse de bu uygulamanın olumlu olmasının yanı sıra olumsuzluklarını da unutmayın. Bu yazımızda göğüs sarkmalarının engellenmesine yardımcı olacak, evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz riski olmayan yöntemlerden bahsedeceğiz.

Göğüs sarkmalarını önleyebileceğiniz 8 muhteşem yöntem

 

Yoga yaparak göğüs sarkmasını engelleyin

Yoğa göğüs kısmınızı hareket ettirerek göğüs sarkmasını engelleyecektir. Yoga yaparak vücudunuzu güçlendirerek göğüs sarkmasını en aza indirip dikleşmesini yardımcı olacaktır. Bölgesel olarak göğüs için yapılacak hareketler çok faydalı olacaktır.

 

Göğüs sarkmaları için yapılabilecek egzersizler

Kol ve göğüs bölgelerini hareket ettirerek amaçladığınız hedefte size yardımcı olacaktır. Doğal yöntemlerle göğüs sarkmasını önleyecek yaygın egzersizlerin bazıları şunlardır;

 

Yay hareketi ile göğüs bölgenizdeki cildi sıkılaştırın

İleriye ve geriye doğru yay şeklinde kolların açıp kapatarak göğüslerin etrafındaki cildi sıkılaştırmaya yardımcı olursunuz. Böylece göğüslerinizin belli bir süreden sonra dikleştiğini hissedeceksiniz. En iyi sonucu alabilmeniz için günde en az 3 kez 10 ileri ve 10 geri olarak bu hareketi tekrarlayın.

Yay hareketi ile göğüs bölgenizdeki cildi sıkılaştırın

 

Geleneksel şınav yöntemi ile sıkı göğüslere sahip olun

Genel olarak bilinen şınav yöntemi ile kol ve göğüs kaslarınızı sıkılaştırarak göğüs sarkmalarını engelleyebilirsiniz. Düzenli bir şekilde bu hareketin yapılması sonucunda göğüsteki sarkmaların azaldığı gibi göğüs bölgesinde belirgin bir dikleşme de sağlayacaktır. Bu hareketi yaparken dizleriniz bükük pozisyonda da olabilir. Amacınız gögüslerinizi dikleştirmek ise sadece vücudun üst bölgelerini çalıştırmanız yeterli olacaktır. Her gün 15 dakika boyunca bu hareketi tekrarlayabilirsiniz.

 

Ağırlık kaldırarak göğüslerinizi şekillendirin

Günlük hayatta yaptığımız ağırlık kaldırmada gögüslerin sarkmasına engel olduğu gibi sıkılaşmasına ve dikleşmesine de yardımcı olmaktadır. Bu konuda en iyi egzersiz için sırt üstü yatınız. Her iki elinize de ağırlık alınız. Ellerinizi ağırlıklarla birlikte havaya göğüsünüzün hizasına kaldırınız. 5’e kadar sayın ve eski konumunuza dönünüz. Bu hareket günde 15 dakika tekrarlamanız daha dik ve sert göğüslere sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca başlarken hafif ağırlıklarla başlayıp, yavaş yavaş ağırlığı arttırınız. Birden çok ağır kaldırarak kaslarınızı zorlamayınız.

Ağırlık kaldırarak göğüslerinizi şekillendirin

 

Göğüsleriniz masaj yaparak sıkılaştırın

Düzenli masaj yapmak göğüsler için olumlu etki yaratabilir. Vücuttaki göğüs bölgesinde cilt ve bağ dokularında kan akımını arttırarak kasların güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu yöntem göğüslerin sıkılaşmasına ve sertleşmesine de yardımcı olmaktadır.

 

Yağ masajı ile göğüslerinizi hareket ettirin

Göğüs sarkmasını engellemek için masaj (en az 20 dakika süreyle) her gün düzenli olarak yapılmalıdır. Masaj yaparken değişik yağlar kullanabilirsiniz. Bunların arasında zeytinyağı, bitkisel yağlar veya uçucu yağlar olabilir. Masaj için önce sırt üstü yatınız. Ardından yağı göğüslerinize dökünüz ve dairesel hareketlerle göğüs bölgeniz yağın tamamını eminceye kadar devam ediniz. Zamanında ve düzenli bir şekilde uygulamaya dikkat ederseniz, bir süre sonra göğüs bölgenizdeki dikleşmeyi hissedeceksiniz.

Yağ masajı ile göğüslerinizi hareket ettirin

 

Buz masajı yaparak göğüsünüzü sertleştirin

Buz masajı ile hem göğüslerin sarkmasına hemde dikleşmesine yardımcı olmaktadır. Yağ masajına alternatif olabilir ama bu yöntem de çok etkilidir. Göğüslerinize uyguladığınız buz masajının olumlu sonuç verebilmesi için yağ masajı gibi, bu kez buz küpleri ile dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Buz küpleri duyarlı göğüslerinizi uyuşturacaktır. Bunun yöntem için 10 dakika uygulamanız yeterli olacaktır. Zamanla, düzenli bir şekilde yaparsanız, göğüslerinizin dikleşmesi için bu yöntemin de kesin sonuç vereceğini göreceksiniz.

 

Göğüs bölgenizdeki cildin yenilenmesi için maske uygulayın

Yüz maskelerinde olduğu gibi, göğüs maskelerinde de ciltteki ölü hücrelerin yerine yenisini getirecektir. Yüz için uyguladığınız maskelerin hemen hemen hepsini göğüsleriniz için de uygulayabilirsiniz. Göğüs bölgesi için en uygun maske, taze salatalık, yumurtanın beyazı ve saf zeytinyağı kullanılarak yapılanıdır. Bu üç ürünü birbirine iyice karıştırın ve göğüs bölgenize sürünüz. Bir saat boyunca göğüslerinizde bırakınız ve ardından ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi olumlu sonuç alabilmeniz için hafta en az 2 kez uygulayınız.

 

CEVAP VER