Bahar aylarında kilo verme önerileri

154 views

Sonbahar aylarına girmiş olduğumuz şu dönemlerde formda kalmak isteyen tüm okuyucularımıza bahar diyeti hakkında birkaç öneri sunacak ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Türkiye genelinde özellikle diyet yapma oranı çok yüksek. Diyeti bırakma oranı da bir o kadar yüksek ancak şuan bununla çok fazla ilgilenmiyoruz desek yeridir sanırım.

Bahar aylarında hızlı kilo verme konusu ile alakalı olarak araştırma yapan okuyucularımız için birkaç farklı öneri derledik. Özellikle bu dönemlerde vücudun çalışma şekli biraz farklı olduğundan dolayı diyet anlamında değil de beslenme düzeni hakkında sizlere birkaç önemli tüyo verecek ve fikir sahibi olmanıza yardım edeceğiz. Şimdi detaylara geçelim.

Bahar Diyeti Hakkında Öneriler

Çok fazla öneride bulunabiliriz. Aşağıdaki başlıklar genel itibari ile sizler için klasik gibi gelebilir ancak bahar aylarında özellikle daha dikkatli şekilde önemsenmesi gereken maddelerdir diyebiliriz sanırım. Seçenekler aşağıdaki gibidir;

1-) Egzersiz, Spor ve Hareket Olmazsa Olmaz

Her zaman dediğimiz gibi hareket etmek, egzersiz yapmak vücudu hareketlendirecek ve dinamikleri oynatacak önemli bir detay. Bahar aylarında özellikle üzerinde durulması gereken olmazsa olmaz bir başlık diyebiliriz.

2-) Su Tüketimi Çok Önemli

Günlük en az 2,5 litre su tüketimi olmazsa olmaz. Vücudunuzdaki yağların parçalanması ve ter yolu ile dışarı atılması bakımından önemle üzerinde durulması gereken maddeler arasında yer alıyor.

3-) Lifli Sebze Tüketimini Arttırın

Lifli gıdalar, sindirim sistemi faaliyetlerini doğrudan etkilediğinden dolayı her gün, sebze tüketimi ve mümkünse lifli sebze tüketimine önem vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde sindirim faaliyetleri çok daha zorlaşacaktır.

4-) Zeytinyağı Tüketimi İdeal

Bilinenin aksine sonbahar aylarında özellikle salata tüketiminizde zeytinyağı kullanımı çok izinize yarar. Bağırsakları yumuşatan zeytinyağı, sindirim faaliyetlerine de tam anlamı ile destek verir.

5-) Çilek Tüketimi Sizi Farklılaştıracak

Kuşkusuz ki en önemli meyvelerden birisi çilek. Bahar aylarında özellikle tüketimi son derece sağlıklı olan ve tüm uzmanlar tarafından önerilen mükemmel bir besin öğesi olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz sizlere. Üzerinde durulması gereken bir diğer önemli konu başlığı arkadaşlar.

CEVAP VER