Zayıf insanların tükettiği 7 temel besin!

449 views
zayıf insanların kullandığı 7 temel gıda

1) Günde en az 2 defa süt ve süt ürünleri tüketilmeli

Yağlı-yağsız süt ve süt ürünlerini günde en az 2 defa tüketen kişilerin %37 oranında sağlıklık zayıfladığını ortaya çıkardı. Süt ve süt ürünleri kalsiyum ve yağ oranı bakımından yüksek olduğundan metabolizmayı hızlandırarak vücuttaki yağ oranını dengelemektedir. Uzmanların yaptığı araştırmaya göre yüksek miktarda süt ve süt ürünleri tüketmek karın bölgesindeki yağlanmaları azalttığı tespit edilmiştir.

Günde en az 2 defa süt ve süt ürünleri tüketin

 

2) Sabah kahvaltısında lifli yulaf tüketin

Vücuttaki yağları eritebilmek için metabolizmayı hızlandırmak gerekiyor. Günün önemli öğünlerinden olan sabah kahvaltısında lifli yulaf ezmesi ve ev yapımı granola yemeniz öğlen saatine kadar size açlık hissi vermeyerek vücuttaki stoklanmış yağları tüketip zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Sabah kahvaltısında lifli yulaf tüketin

3) Günde 1 adet Avokado tüketin

Avokadonun içindeki yağ nedeniyle diyete uygun olmadığını düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz. Avokado içinde barındırdığı yağ ile vücuda tokluk hissi vererek vücutta fazla birikmiş yağların yakılmasını sağlamaktadır. Uzmanlar günde yenilecek 1 tane Avokadonun vücuda zindelik katacağını ve vücudun stokladığı yağların yakılmasını sağlayacağını ortaya çıkardı.

Günde 1 adet Avokado tüketin

4) Kırmızı acıbiber metabolizma hızını artırıyor

Yapılan araştırmaya göre acı kırmızı biber yiyen kişilerde yağlı, tuzlu ve tatlı yiyeceklere karşı iştahlarının azaldığını ortaya çıkardı. Ayrıca uzmanlar acı kırmızı biberin vücutta metabolizma hızını arttırarak zayıflamaya yardımcı olduğunu belirtti.

Kırmızı acıbiber metabolizma hızını artırıyor

 

5) Çay, kahve yerine günde 1 bardak yeşil çay için

Kilo vermek için vücuda sürekli sıvı girmesini sağlamak iyi bir yöntemdir. Fakat kahve, çay veya soda yerine yeşil çay içmenizi öneririz. Yapılan bir testte bir gruba 5 bardak yeşil çay, diğer gruba ise bir fincan kafeini yüksek içecek içirildi. Yapılan test sonucunda yeşil çay içenlerin karın bölgesindeki yağlarda azalma olduğu ve vücudunda zindelik kazandıkları tespit edildi.

Çay, kahve yerine günde 1 bardak yeşil çay için

6)Günde 1 avuç fındık tüketin

Bir avuç fındık vücutta tokluk hissi yarattığını biliyor muydunuz. Uzmanların yaptığı açıklamada düzenli fındık tüketen kişilerin tokluk hissine sahip oldukları ve vücuda giren proteinin diğer insanlara göre daha sağlıklı olduklarını belirtti. Ayrıca kalorisi düşük olan kuruyemişlerden badem, antep fıstığı veya kabuklu fıstıkları atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.

Günde 1 avuç fındık yiyin

7) Maden suyu tüketmek stoklanmış yağları eritir

Normal maden suyu içmek vücudunuzu zayıflatarak fit görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Soda tüketmekte zorlanıyorsanız, maden suyunun içerisine limon, karanfil yada tarçınla tatlandırıp içebilirsiniz. Maden suyu içerek vücudun  alması gereken mineralleri almasına yardımcı olmuş olursunuz. Böylelikle vücuttaki biriken yağların tekrardan işlenerek vücuttan atılmasını sağlayabilirsiniz.

Maden suyu tüketmek stoklanmış yağları eritir

 

CEVAP VER