İlişkilerde 8 ayrılma sebebi

271 views
ilişkilerde 8 ayrılma sebebi

Her şeyi yolunda giden bir ilişkiniz var zannederken aniden Kendinizi “Benden daha iyilerine layıksın” cümlesini duyarken mi buluyorsunuz? Neden bu durumda kaldığınızı hiç düşündünüz mü? İşte ilişkileri son noktalara getiren nedenler…

 

1. İsteklerinizi gözden geçirmelisiniz

İlk etapta flört amaçlı ilişkiye başlanıyor. Görüşmeler ilerledikçe birbirinize uyumlu olduğunuzu düşünüp ilişkinize boyut kazandırıyorsunuz. Bir taraf ilişkiyi ilerletmek istersen diğer taraf sadece duygularını tatmin etmekle yetiniyor. Siz evlilikle ilgili düşünceler kurarken  o sadece anı yaşamak istiyor.  Yada siz aynı evde yaşamayı önerdiğinizde o eskileri kafasından atmakla uğraşıyor. Aslında birbirinizle olan duygularınızla kaynaklı değil sadece beklentilerinizin farklı olmasından kaynaklanıyor.

İsteklerinizi gözden geçirmelisiniz

 

2. Hayatınızda aynı yerlerde olmalısınız

Bir çok kadın hayatına kendinden büyük erkekler sokarak iyi bir gelecek kurmayı düşünürler. Peki bu fikir iyi bir seçimi beraberinde getirir mi? Siz 20’li yaşlarda iş hayatınızla ilgili olumlu adımlar atmak isterken o kafasında düzenli bir hayata geçmeyi hazırlamıştır. Siz daha hayatla ilgili bazı şeyleri deneyemeden o gerçekleştirmiştir. Eğer ortak noktalarda buluşmayı başaramıyorsanız ilişkiniz sonuca varmadan bitebilir.

Hayatınızda aynı yerlerde olmalısınız

 

3. Ortak fikirlerle hareket edin

İlişkilerde hızlı adımlar atmak bazen iki taraf içinde olumlu bitmeyebilir. Beraber yaşayacağınız hayatın kararlarını beraber almanız ilişkilerde önemli bir faktördür. Çünkü insanlar fikirleri ile var olurlar, kendi başınıza vereceğiniz bir karar partnerinizi hoşuna gidip gitmeyeceği belli değilken siz uygulamaya koyarsanız ilişkinizi çıkmaza sokmuş olursunuz.

Ortak fikirlerle hareket edin

 

4. Karşılıklık güven olmalı

İlişkilerde en önemli şey karşılıklı güvendir. Bazen eskiden kalmış ilişkilerin tekrardan ortaya çıkması, bazen aldatma, bazen ise yalan söyleme bunlar ilişkide güveni sarsan hareketlerdir. Bunların olması ilişkilere zarar verirken partnerler güveni tazelemek yerine ayrılmayı tercih edebilirler.

Karşılıklık güven olmalı

 

5. Geçmişteki hatalardan ders çıkarılmalı

Geçmişte kalan ilişkiler bugüne yön verir. Çünkü insanlar yaptıkları hatalardan ders çıkararak yeni yola çıkarlar. Eğer geçmişte ilişkinizin bitmesine neden olan bir durum yeni başladığınız ilişkinizde de devam ediyorsa ilişkinizin sonu ayrılık olabilir.

Geçmişteki hatalardan ders çıkarılmalı

 

6. Duygusal olarak da nerede olduğunuzu unutmayın

Her ilişki de ten uyumu önemlidir bazen ise duygusal anlamda aranıza bir şeyler giriyor olabilir. Mesela; ofiste beraber kahve içtiğiniz ve birlikte dışarıya yürüdüğünüz birisi kafanızı meşgul edebilir. Her ne kadar birbirinizi tatmin edebilseniz bile kafa olarak başka yerlerdeyseniz ilişkinizin sonunu hazırlarsınız.

Duygusal olarak da nerede olduğunuzu unutmayın

 

7. Farklı değer yargıları içerisinde olmayın

İlişkinizde aynı konularda farklı yorumlara dayanarak ayrımlara düşebilirsiniz. Günlük yaşantınızdaki konularda fikir ayrılıklarına düşünüyorsanız, ileri ki yaşantınız da daha büyük fikir ayrılıklarına düşmeniz birbirinize olan saygının ortadan kalmasına ve ilişkinizi bitirmenize neden olabilir.

Farklı değer yargıları içerisinde olmayın

 

8. Aranılan özelliklere sahip olmamak

Bazen ilişkilerde ortada sorun olmasa dahi bitirme kararı verilebiliyor. İlişkilerde her iki tarafta aradığı kişiyi bulduğuna inanarak yola çıkıyorlar. “Sen o değilsin” diye bir cümleyle karşılarsınız üzülmeyin. Sizin kötü birisi olduğunuzu değil aradığı kişi olmadığınızı söylüyor aslında. Sizde kendinizi özel olarak gören birini mutlaka bulacaksınızdır.

Aranılan özelliklere sahip olmamak

CEVAP VER