Yeni Anneler için Sağlıklı Gıda Önerileri

118 views

Bugün ki makalemizde yeni anneler için sağlıklı gıda önerileri üzerinde duracak ve fikir edineceğiz. Gebelik sürecinin noktalanması itibari ile işimiz bitmiyor. Formumuzu korumak ve sağlıklı kalabilmek önemli. Aynı zamanda bebeğin anne sütünden daha fazla vitamin ve mineral alabilmesi için yiyeceklerimizin önemi çok çok daha fazla diyebiliriz.

Dolayısı ile kadın doğum uzmanlarından da edindiğimiz bilgilere göre siz değerli okuyucularımıza sağlıklı gıda önerileri sunma yoluna gideceğiz.

Somon

Omega 3 için en sağlıklı seçeneklerden birisi de kuşkusuz ki en güzel balık eti. DHA içerdiğini de biliyoruz. Bu bileşen, bebeğinizin sütünüzden aldığı besinle sinir sisteminin gelişmesine de yardımcı olur.

Süt ve Süt Ürünleri

Anne sütü çok önemlidir ve vücudunuzun bebeğiniz için sağlıklı süt üretebilmesi için süt ve süt ürünleri çok çok önemlidir. Peynir, yoğurt ve hatta sütün bizzat kendisi çok önemlidir. Doğal süt, her zaman için çok çok daha sağlıklı olacaktır. Ancak sağlıklı ürünler tüketmeye çalışın.

Meyve Tüketimi

Vitamin ihtiyacı, olmazsa olmazlarınızdan birisi olacak. Her türlü meyve, hem anne sütü vitamin değerini arttıracak. Hem sindirim sistemi faaliyetlerinizi düzene sokarak vücudunuzun forma girmesine yardımcı olacak. C vitamini, bu süreçte bebekleriniz için olmazsa olmazlardan.

Baklagiller

Baklagil tüketimi de çok çok önem arz eden seçeneklerden birisi olarak nitelendirilebilir. Yeşil gıda odaklı tüketim, hamilelik sonrası süreçte çok büyük önem arz eder. Dolayısı ile ön planda tutmanız gerekiyor. Bu her manada sizler için önem arz eden bir seçenek.

Yumurta

D vitamini açısından olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak niteleyebiliriz sanırım. Yumurta tüketimi her anlamda olmazsa olmazlardan birisidir. Kendi sağlığınız ve çocuğunuzun sağlığı için her zaman önem arz eden seçeneklerden birisi olacak.

Su

Hayattır ve her ne olursa olsun günlük en az 2 litre su tüketimi, sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazlardan birisi olarak da dikkatleri çekecektir. Dolayısı ile sağlıklı su tüketimine ağırlık vermeniz çok çok çok önemli olacaktır.

CEVAP VER