1 ayda sıkı kalçalara sahip olma teknikleri

420 views
1 ayda sıkı kalçalara sahip olma teknikleri

Aldığınız kiloların kalçaya gitmesi büyük problem. Bazı kadınlar kiloları kalçalarından alırken bazıları da orantısız alarak kötü görünüme sahip oluyorlar.

Kalçalardan alınan kiloları vermesi zor olduğu için vereceğimiz egzersizleri sürekli uygulamalısınız. Çünkü kalça kısmında kas gurubu olmadığı için kendi imkanlarınızda hareket ettirmelisiniz. Önerdiğimiz egzersiz yöntemleri ile daha sıkı ve vücuda orantılı kalçalara sahip olacaksınız.

Öncelikle bizim önerdiğimiz yöntemler de tamamen sağlık ön planda olup doğal yollarla yağları eritme yapacaksınız.

İlk etapta bol bol su tüketin.

Sonrasında verdiğimiz egzersizleri günde 10-15 dakika kesinlikle uygulayın.

  • Oturup kalkma egzersizi

Ayakta durur pozisyon bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve oturup kalkın. Bu egzersizi 10 tekrar ve 3 set halinde yapın.
Oturup kalkma egzersizi

  • Ayak sallama egzersizi

İlk etapta şınav pozisyonu alın. Daha sonrasında kalçanızı yukarıya doğru hafifçe kaldırın. Bu pozisyonda sağ ayağınızı yukarıya kaldırıp aşağıya doğru indirin, aynı hareketi sol bacağınıza da uygulayın. Bu egzersizi 10 tekrar ve 3 set halinde yapın.

Ayak sallama egzersizi

  • Düz koşu

Kalçayı çalıştırmak için en iyi yöntemlerden biri de düz koşu yapmaktır. İlk etapta vücudun ısınması için 5 dakika yürüyün, daha sonra hafif tempodan başlayarak hızlı tempoya ulaşın ve bu tempoda 10 dakika koşun. Belki yoğun iş hayatınızda bunu yapamayabilirsiniz fakat size uygun bir zaman dilimi belirleyin ve maksimum 20 dakika yapacağınız bu egzersiz ile sıkı kalçalara sahip olacaksınız.

Düz koşu

10 yaş gençleştiren saç modelleri

CEVAP VER