Fit kalmak için uzmanların önerileri!

203 views
Fit kalmak için uzmanların önerileri!

Yeme alışkanlığınız değiştirip, egzersiz ile geçirdiğiniz zamanı artırırsanız, sizde hedefinizdeki vücuda sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken şey önerileri bire bir uygulamanız. İşte fit kalmak için yapmanız gereken 5 temel öneri…

Kahvaltıda bol proteinli gıdalar tüketin:

Protein vücuda tokluk hissi vererek, kasların kuvvetlenmesine ve vücudunuzun zinde kalmasına yardımcı olmaktadır. Kahvaltıda tüketeceğiniz 20 gr protein, sizi gün içerisinde zinde tutarak, yağlı ve gereksiz atıştırmalıklardan uzak tutacaktır.

 

Zararsız atıştırmalıklar tüketin

Gün içerisinde öğünler arası oluşan açlık hissini bastırmak için kalorisi düşük ve zararsız atıştırmalıklar tüketin. 50 gram badem veya fındık içi, haşlanmış 1 adet yumurta, 1 adet elma, portakal veya mandalina gibi mevsim meyvelerini tüketerek, öğünler arası geçişlerde sizi kalori aldırtacak yiyeceklerden uzak durmanız yardımcı olacaktır. Taze meyvelerin gün içerisinde tüketilmek, fit kalmak için atılacak adımlardan biridir.

Haşlanmış sebzeler tüketin

Sebzeler herkes tarafından çok sık olmasa da tüketilir. Fakat uzmanlar, sebzelerin günlük hayatımıza yaymamız gerektiğini, her öğünde tüketilmesini fit kalmak için zorunlu görmektedir. Sebze yemeklerini sevmiyorsanız, proteinli gıdalarla, taze otları ya da sebzeleri karıştırabilir, damak tadınıza uygun değişik lezzetler deneyebilirsiniz. Sebze tüketme alışkanlığı fast food gibi zararlı gıdalardan uzaklaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Haşlanmış sebzeler tüketin

Öğünlerinize tam tahıllı gıdalar ekleyin

Tam tahıllı ürünler, az katkı maddesi içermesi ve yapay maddeler kullanılmadan soframıza gelir. Yemeklerin yanında tüketilen beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmekler tüketin. Sabah ve öğle atıştırmalıklar da yulaf ezmesi tüketerek tokluk hissinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sevdiğiniz gıdalardan uzaklaşmayın

Kahve içerken yanında çikolata mı tüketmek istiyorsunuz? Akşam yemeği için hamburger mi tüketmek istiyorsunuz? Güzel bir baklava tüketerek mi mutlu olmak istiyorsunuz? Fit kalmak için kendinizi sevdiğiniz yiyeceklerden uzaklaştırmayın. İstediğiniz gıdaları tüketin fakat porsiyonları ufaltarak kendinize bir çizgi belirleyin. Böylelikle sizde kısa zamanda hayalinizdeki fit vücuda kavuşabilirsiniz. Sınır sizsiniz…

Sevdiğiniz gıdalardan uzaklaşmayın

 

Yağ yakıcı 5 temel gıda

CEVAP VER