Evde Zayıflama Teknikleri

48 views

Her gün muhakkak 2-3 litre sıvı tüketin. Su tüketimi diyette çok önemlidir. Günün istediğiniz saatinde, aklınıza her geldiğinde, istediğiniz şekilde, istediğiniz sıcaklıkta su içilebilir.

Her gün muhakkak evde veya iş yerinde 2-3 porsiyon meyve tüketilmesi alışkanlık haline getirilmelidir.

Sabah, öğlen ve akşam olmak üzere muhakkak her ana öğünde çiğ sebze ve salata yenilmeli ve bu yöntemler uygulanırken muhakkak zeytinyağı kullanılmalıdır.

Dengeli Beslenme En Önemli Konudur

Kilo vermek isteniyorsa uzmanların önerisine kulak verip, kızarmış yiyecekler yenmemelidir.
Haftada en az 1 öğün mutlaka kuru baklagil yemeği tüketerek, kuru fasulye, bezelye, nohut, barbunya, mantar gibi protein oranı yüksek olan sebzelerden kaçınılmamalıdır.

Her gün düzenli olarak en az yarım saat belli bir tempoda hareket edilerek, yarım saat yürüyüş yapılmalıdır.

Kilo verirken asla “şu sürede istediğim kiloya geleceğim” diye süre sınırı konmamalı, hedef sağlıklı bir şekilde istenilen kiloya inmek ve indikten sonra da  sağlıklı yaşam ve beslenme ile kiloyu korumak olmalıdır.

Sofranızdan Süt ve Süt Ürünlerini Eksik Etmeyin

Süt ve yoğurdu bolca tüketilerek, yağsız ve diyet süt ile yoğurt yerine tam yağlı tüketilmelidir. Kilo vermek için çok yemek yemek yerine aç kalmaktan korkulmalı, herhangi bir yiyecek fazla kaçırıldığında sonraki öğünde dengeli beslenilmelidir. Bir öğünde istemeden de olsa veya şartlar öyle gerektirse bile fazla yemek yendiğinde, bunu diğer öğünlerle dengeye getirmek gerekir.

Yeteri ve Gerektiği Kadar Beslenin

Diyet içecekler fazla değil sınırlı tüketilmeli, kalorisi yok diye istediğiniz her içecek tüketilmemelidir.  Çünkü bu içeceklerin aşırı tüketimi kilo vermeyi durdurarak, zayıflama yerine aksine kilo almaya neden olacaktır. 

Ne çok fazla ne de çok az besin alınmalıdır.  Gereken miktardan az yemek yemek, hastalıklara karşı direnç düşürerek halsizlik, vitamin, mineral eksikliği oluşturacaktır.  Gereken miktardan fazla yiyecek tüketimi ise kalp, damar hastalığına, vücutta aşırı yağlanmaya ve şeker, tansiyon gibi çeşitli kronik hastalıklara sebep olacaktır. 

CEVAP VER