Mucizevi Diyetleri Bırakın, Spor Yaparak Kilo Verin

241 views

Mucizevi diyetler ya da bu gibi aklınıza gelen birçok seçeneği internet üzerinde araştırarak hızlı kilo verimi sağlamak en büyük amacınız mı? Kabul edelim, diyet listeleri hepimiz için kısa süreli bir heves. Bir an başlıyor, beklediğimiz sürede hızlı etki göremediğimiz için diyet listelerini bir kenara bırakıyoruz. Sonuç ne peki? Hüsran.

Sağlıklı kilo vermek, her zaman için çok daha önemlidir. Diyet listeleri, sizin beslenme düzeni edinmenizi sağlar. Kilo vermeniz için tek başına yeterli değildir. Vücudunuzun da gereksinimleri var. Aç kalarak kilo verilmez. Mİ ACABA? Pekala verirsiniz. Aç kalabiliyorsanız, sadece dikkat etmeniz gereken ne zaman az da olsa gıda tüketeceğinizi bilmektir.

Hurafeleri Bırakın, Aç Kalarak Zayıflamak Mümkün

İnternet üzerinde herkes bir şeyler söyler. Aç kalarak zayıflanmaz, vücudunuz endorfin salgılar daha çok kilo alırsınız. Bunlar hurafe. Aç kalabiliyorsanız, zayıflarsınız. Sadece dikkat etmeniz gereken çok büyük önem arz eden birkaç madde var. Bu maddeler, açlık sürecinde fark yaratır. Aşağıdaki maddelere pür DİKKAT!!!

  1. Sabah kahvaltısı olmazsa olmaz. Ne olursa olsun peynir, zeytin, domates ve lifli gıdalar kahvaltıda tüketilmeli.
  2. Akşam yemeği en büyük düşman. Günde tek bir öğün yiyecekseniz dahi bu akşam yemeği olmamalı. Akşamüstü tüketim sağlamak dahi sindirim için ideal.
  3. Gün içerisinde iki öğün önemli. Tabi ki miktarları da. Siz, eğer ki uzun süre aç kalabiliyorsanız sağlığınızı da tehlikeye atmayacak şekilde dayanın. Ama açlık sonrası yemeğe yüklenmeyin.

En Kesin Yol: Spor Yaparak Zayıflamak

Spor, sindirim sistemi faaliyetlerimiz için olmazsa olmaz. Vücudun her noktasını tetikleyen muazzam bir ana başlık. Her ne olursa olsun gün içerisinde hareketli olmak önemlidir. Uzman önerilerini dikkate alacak olursak;

  1. Günlük en az 1 saat yürüyüş olmazsa olmazdır.
  2. Yürüyüş sonrasında evde oturduğunuz yerden dahi karın, bacak egzersizleri hayat kurtarır.
  3. Düzenli beslenmek ve lifli gıdaların tüketimi dinamizm kazandırır.
  4. Koşu, tempolu olarak yapıldığı zaman adeta kiloları işleyen motor gibi yakar.
  5. Günlük en az 2,5 litre su tüketimi olmazsa olmaz. Ter yolu ile yağlarınızdan kurtulursunuz.

CEVAP VER