Kurban Bayramı da Olsa Diyet ile Kilo Almaktan Kaçının

89 views

Kurban bayramı diyeti, son dönemlerin internet üzerinde en çok araştırılan konularından birisi olarak dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz. Et tüketimi çok olan, proteinin doruklara çıktığı bir dönemin içerisine giriyoruz. Kimi yerlerde sabah kahvaltısının dahi et ile yapılacağını düşündüğümüzde gelecekteki tablo çok da iç açıcı bir tablo değil.

Özellikle kurban bayramında beslenme düzeni çok önemlidir. Kahvaltıdan vazgeçmemek, su tüketimini arttırmak ve ete aşırı şekilde düşmemek yine ön planda tutulması gereken diğer seçeneklerden birisi. Ancak diyet isteyenler için yine bir önerimiz olacak. Bu öneri sayesinde kendi düzenli beslenme planınız çok daha iyi seçenekleri sizlere sunacak.

Kurban Bayramında Diyet

Diyet dediğimiz zaman sizlerin aklına hemen bitmek bilmeyen, uzunca diyet direktifleri ve beslenme listeleri gelir. Ancak biz sizler için sadece dikkat etmeniz gereken önemli maddeleri sunacağız. Bu maddeler, sadece dikkat etmeniz gereken hususlar ile ilgili. Bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde en ufak bir sorun dahi yaşamazsınız. Sırası ile üzerinden geçelim.

  1. Kilo alımını takan biri iseniz 3 öğün kasacaktır. İki öğün yemek yemek idealdir.
  2. Sabah kahvaltılarından asla vazgeçilmemeli ve bu öğünde et tüketimi yapılmamalıdır.
  3. Aşırı tatlı tüketimi, şeker ya da çikolata gibi maddelerden uzak duracaksınız.
  4. Asitli içecekler özellikle bu dönemde ciddi anlamda gaz yapacağından dikkatli olmakta son derece fayda var.
  5. Yağlı etler ciddi anlamda sıkıntı. Kendi yağı ile pişen etler tüketilmeli. Ek olarak yağ kullanımı ya da kuyruk yağı kullanımı sıkıntı sebebi.
  6. Sebze ve meyve tüketiminden asla vazgeçilmemeli. Vücudun ihtiyacı olan besinleri sadece et ile sağlamamak gerekiyor.
  7. Ayran, dost içeceğimiz. Cacık da bunun yanında tüketilebilir. Serinlemek için asitli gıdalardan uzak durun.
  8. Günlük su tüketiminizi asla aksatmayın. Bu noktada özellikle 10 – 12 bardak minimum su tüketimi ideal. 2,5 litre sağlıklı yaşam için birebir.
  9. Yürüyüş, egzersiz yine olmazsa olmazlarımız arasında. Vücudumuzun hareket etmesi gerektiğini unutmayalım.
  10. Türk kahvesi tüketimi yine bayramda olmazsa olmazlarımızdan. Günlük en az iki bardak Türk kahvesi, mükemmel sonuçları da beraberinde getirir.

CEVAP VER