Dukan Diyeti Sırlarını Keşfedin

268 views

Son dönem internet ortamının en çok aranan konularından birisi olan Dukan diyeti, çok kısa bir zaman zarfı içerisinde kendisini en net şekli ile kanıtlamış ve insanların kısa zaman içerisinde kilo vermesi aşamasında büyük bir etken olmuştur. Uzun yıllar süren bir araştırma, deneme ve ortaya çıkan mükemmel sonuçların eseri.

Dr. Pierre Dukan Cezayir asıllı Fransız bir isim. Uzun yıllar insan vücudunun çalışma mantığı üzerine çalışan Dukan, çalışmaları sonrasında bulgular elde etmiş ve fark yaratmıştır. Dukan diyeti, sizlere hem eğlenceli hem de sorunsuz şekilde kilo verebilmeniz için olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkat çekiyor demek sanıyorum ki yanlış olmaz.

Dukan Diyeti Listesi

Dr. Pierre Dukan, bu anlamda diyeti birçok farklı safhaya bölmüştür. Bu safhalara gelerek beslenme düzeniniz farklılaşıyor ve çok daha fit hale geliyorsunuz. Dukan diyeti aşamaları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

Atak Aşaması: Saf protein odaklı şekilde hazırlanmış ilk safhadır. 2 ile 7 gün aralığında süren bu safha içerisinde 68 adet saf protein besini tüketir ve sonrasında 1 hafta içerisinde 1 – 4 kilo aralığında kilo vermeniz sağlanır. Aynı zamanda 20 dakikalık egzersiz şarttır.

Seyir Aşaması: İkinci ana sürecimiz. 68 adet protein + 32 adet sebze tüketimi bu süreç içerisinde ön planda. Her 6 gün geçmesinin ardından 1 kilo verilmesi hedeflenir. Günlük 30 dakikalık egzersiz olmazsa olmaz.

Sağlamlaştırma Aşaması: Seyir aşamasına ek olarak tam tahıllı ekmek ve süt ürünleri tüketimi eklenerek farklı bir beslenme düzeni sağlanıyor. 25 dakikalık bir egzersiz süreci her geçen gün uygulanmalı.

Dengeleme Aşaması: Her türlü gıda şeklinde beslenme yapmanıza yardımcı olan esas aşamadır. Günlük 20 dakika egzersiz ile kalan süreçte sürekli uygulanmalıdır.

Aç kalmadan kilo vermek isteyen herkes için gerçek anlamda mükemmel bir imkan olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizde diyet listeleri ile alakalı olarak insanların çok uzak bir bakış açısı söz konusu.

Ancak aç kalmadan kilo vermek, insanları bu noktada hem teşvik edecek hem de sağlıklı bir şekilde ilerletebilecek en önemli noktalardan birisi olarak da ön plana çıkıyor demek yanlış olmaz sanırım.

CEVAP VER