Yoğurt İle Kilo Verin

165 views
Yoğurt İle Kilo Verin
Yoğurt İle Kilo Verin

Gün geçmiyor ki, yoğurdun vücuda bir başka faydası daha ortaya çıkmasın. Yoğurt, genel olarak kalsiyum deposu, bağışıklık güçlendirici ve sindirim sistemindeki yararlı bakterileri içermesinden dolayı sindirime olumlu katkısının dışında, iyi bir kilo verdiricidir.

Yoğurt yağ yakıcı özelliği, tatlı isteğini kesmesi, şişkinliği gidermesi ve ödem söktürücü oluşuyla birlikte metabolizma hızlandırıcıdır. Bu özelliklerinden dolayı hızlı kilo vermeyi (yağ yakarak) mümkün kılar. Yoğurt kürleri bir süredir uzmanlar tarafından da sıklıkla dile getiriliyor. Peki baharatların etkileriyle zenginleştirilmiş olan yoğurt kürü nasıl yapılıyor?

Öncelikle yoğurt kürünün gece kullanılması gerekiyor. Uyumadan birkaç saat önce yapılan yoğurt kürü sayesinde siz uyurken bile zayıflıyorsunuz. Protein sentezini ve yağ yakımını hızlandıran bu kür sayesinde bir süre sonra gözle görülen değişiklikleri farketmeniz mümkün.

1 kase yoğurdun içerisine 1’er çay kaşığı toz tarçın, toz zencefil ve toz zerdeçal karıştırın. Bu karışımı yatmadan önce yiyin. Bu süre içerisinde de mutlaka en az 4 bardak su için. Haftada en fazla 2 veya 3 kez yapılan yoğurt kürünü daha fazla yapmak baharatlar nedeniyle olumsuz etki yaratabilir. Yine bu kürü hamile kadınların kullanmaması gerekir.

Yoğurt kürünü genç ya da yaşlı her yaştan insan yukarıdaki talimatlara uyarak yapabilir. Yoğurdun cinsinin bir önemi olmasa da, az yağlı bir yoğurt kullanmak tercih edilebilir. 130 ile 150 kalori arasında değişebilen bu kür 2000 kalori olması gereken günlük alınması gereken kalori miktarında küçük bir yer kaplar.

 

Yağ yakıcı zayıflama çayını denediniz mi

CEVAP VER