Sıkı ve düzgün bacaklara sahip olmak artık çok kolay!

332 views
Sıkı ve düzgün bacaklara sahip olmak artık çok kolay!

Bacaklarınızın sıkılaşmasını ve düzgün görünmesini kim istemez ki! İste hayalini kurduğumuz sorunun cevabını spor eğitmenleri veriyor. 3 temel hareketle sizde sıkı ve düzgün bacaklara sahip olabilirsiniz. Nasıl mı?

  • Zıplayıp çömelme egzersizi

Squat hareketine benzeyen bu egzersizde tek fark kolları göğüs hizasında birleştirmek. İlk etapta sandalyeye oturur pozisyonu alıp ayak uçlarınız omuz hizanızı geçmeyecek şekilde çömelin. Bütün gücü topuklarınıza vererek yerden sıçrayın ve ellerinizi yukarıya doğru açın. Bu hareketi 10 tekrar ve 3 set yapmalısınız.

Zıplayıp çömelme egzersizi

  • Plastes topu ile duvara yaslanma

Plates topu yardımı ile yapacağımız bu harekette öncelikle duvarla sırtınız arasına plates topunu koyup yaslanın. Bir sandalyede oturur pozisyonunu aldıktan sonra ellerinizi omuz hizasında açın. Bu pozisyonda 60 saniye kalarak 3 tekrar yapmalısınız. Hareket zor olabilir ama bacaklarınızın sıkılaştığını 3. setin sonunda sizde hissedeceksiniz.

Plastes topu ile duvara yaslanma

  • Jumping jacks egzersizi

Bu hareket kardiyo hareketi olmasına rağmen bacaklarınızın güçlenmesi için yapmalısınız. Öncelikle elinize ağırlık alıp, ayaklarınızı birleştirin. Kollarınızı ve bacaklarınızı iki yana aynı anda açıp zıplayın. Bu hareketi 30 tekrar ve 3 set halinde yapmalısınız.

Hayalinizdeki  sıkı ve düzgün bacaklara sahip olmanın çok kolay olduğunu sizde göreceksiniz.

Jumping jacks egzersizi

CEVAP VER