Günlük tüketilmesi gereken besinler!

320 views
  • Yumurta tüketmek tokluk hissi verir

Protein bakımından en zengin gıdalar arasındadır yumurta. Sabah tüketilen pişirilmiş yumurta öğlen yemeklerinde size tokluk hissi verecek gereksiz tüketimlerden uzaklaştıracaktır. Yumurtanın sarısı da göz sağlığına korumaya yardımcı olmaktadır.

Yumurta tüketmek tokluk hissi verir

  • Doğal yağlı gıdalar tüketin

Doğal yağlı gıdalar kalp sağlığı açısından çok etkilidir. Yapılan araştırmaya göre yağlı yiyecek tüketen kişilerde LDL düşük, HDL ise yüksek gözükmektedir.

Doğal yağlı gıdalar tüketin

  • Demlenmiş çay tüketin

Düzenli çay tüketmek ilerleyen yaşlarda oluşan Alzheimer ve diyabetik rahatsızlıkları önleme de yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda çayın içinde barındırdığı antioksidanlar ile sağlık bir dişe ve diş etine de sahip olabilirsiniz.

Çayın içinde barındırdığı flavonoidler bu etkiyi sağlamaktadır. Çayın etkili olmasını istiyorsanız demlenmiş çay tüketilmelidir. Çayın çeşitlerini de arttırmak size fayda sağlayacaktır. Eğer yazın soğuk çay sevenlerden iseniz, demlenmiş çayınızın içerisine limon katarak C vitamini takviyesi yapabilirsiniz.

Demlenmiş çay tüketin

  • Günlük yoğurt tüketin

Yoğurt özünde barındırdığı asitler ile sindirim sisteminizi düzene sokacaktır. Özellikle kabızlık şikayeti olanların yoğurt tüketimi çok önemlidir.

İçinde kalsiyum barındıran yoğurt, gün içerisinde almanız gereken protein, potasyum ve çinko gibi birçok vitaminin vücuda girmesine yardımcı olacaktır.

Günlük yoğurt tüketin

  • Taze portakal tüketin

Kış mevsiminin düşmanı olan portakal, vücuda verdiği C vitamini ile hastalıkların önüne geçmektedir. Sadece vitamin olarak tüketilmeyen bu turunçgil, aynı zamanda vücudunuzun sıkılaşmasını sağlayarak daha canlı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Taze portakal tüketin

  • Baklagil gurubu gıdalar tüketin

Demir bakımından zengin olan baklagiller, vücuda giren oksijeni temizleyerek dokulara taşırlar.

Baklagil gurubu gıdalar tüketin

 

Stresi azaltan besinler

CEVAP VER